Pogledaj jedan post
Old 02.07.2017., 12:29   #26
Quote:
dumb blond kaže: Pogledaj post
Na sto sam muka.
U dugogodisnjoj sam vezi koja uskoro treba biti okrunjena brakom. Volimo se I iako smo dugo zajedno, zadrzali smo svjezinu odnosa, jos osjecam leptirice, odusevljava me I uzbudjuje I mastam o njemu kad nismo zajedno.

Nedavno sam upoznala novu osobu. Prvo sam odusevio svojom zivotnom pricom, cak mi I ulio neko strahopostovanje, divim mu se, imponira mi, od prvog trenutka smo se mentalno prozeli. Da sam solo djevojka, 100% bi se upustila u nesto vise s njim.

I on se zaljubio u mene. Jebemu, stvarno se sve odigralo gotovo kozmicki. Privlacnost je na najjace, osjecamo da smo se morali upoznati. Rekla sam mu da sam zarucena prije nego sam uopce znala za njegove osjecaje. Tek tada ih je otkrio. Bio je povrijedjen, tuzan I ljut, I prvo sam mislila- tu je kraj naseg poznanstva.
Medjutim, danas mi javlja da moze zivjeti s tim, da ce preci I preko toga sto sam prakticki pred oltarom, da me ne moze izgubiti sad kad me jednom nasao.

Muka mi je od svega. Nisam ocekivala ovo. Ne zelim povrijediti nikoga, a bojim se da je to vec u ovom casu neizbjezno.
Prirodno je da nas malo vuku izazovi. Pogotovo jer je na pocetku sve divno krasno, leptirici, idealiziranje osobe... U dugoj vezi prednost je stabilnost i sigurnost (ako je veza ok), ali dosta ljudi se ususka i uzima to zdravo za gotovo.

Mozes razmisliti o tome sto ovaj novi ima i toliko te privlaci na njemu, za razliku od zarucnika. Da li je to nesto radi cega se ipak isplati riskirati sa njim? Ili ti je tvoj zarucnik ipak blago koje treba cuvati?

Mozes i napraviti daleko od ociju, daleko od srca trik sa ovim novime i vidjeti kako ce dalje ici tvoj odnos sa zarucnikom. Ljudi su takvi, izazov ih vuce, traze kruha preko pogace... Cuvaj se da ti necije treptanje okicama i par komplimenata ne unisti lijepu postojecu vezu!
NightDive is offline  
Odgovori s citatom