Pogledaj jedan post
Old 13.02.2008., 08:45   #82
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ali mislim da tebi sve to ide jako dobro i da je klinac sretan što te ima za oca. Želim ti puno sreće, mazi ga, voli ga, uživaj u njemu...
ovo bih potpisala

alex21,
ja bih se na tvom mjestu obratila djecjem psihologu, cisto onak..da te pripremi na neka moguca pitanja, ponudi opcije odgovora i eventualno literaturu koja bi ti mogla pomoci u razgovoru s djetetom, ali i dalje u odgoju koji te ceka, te da te malo umiri

ono sto iscitavam iz tvojih postova je briga za buducnost i psihicko zdravlje tvog djeteta, sto je prirodno, ali moram ti reci: ne postoje garancije, formule niti obecanje da bi dijete, odraslo u obitelji s oba roditelja, bilo psihicki jace i zdravije od onih koji odrastu uz ljubav jednog roditelja. toga nema, a primjera nesretne i unistene djece iz naizgled "normalnih" brakova ima i previse.

radis dobro i radi to u ljubavi.
sad kad si poduzeo najvazniji korak i dobio skrbnistvo nad djetetom ocekuje te predivan lunapark zivota i, kao i na svakom toboganu, da bi uzivao moras se osloboditi straha.

djeca rastavljenih roditelja dobiju ranije neku zrelost i cvrstinu, malo ranije nego druga djeca moraju postaviti prioritete i nauciti stvari gledati srcem. nisu svi ljudi dobri. nazalost u toj skupini je i tvoja bivsa zena. najvaznije je da mu tupis i tisucu puta da on nije tomu nista kriv. da djeca, opcenito ne mogu biti kriva za postupke odraslih, te da time sto smo mi dobri ne mozemo od drugih ocekivati da nam uzvrate istom mjerom.

i ne dopusti da bakice govore neugodnosti protiv njegove mame, sluzi se jednostavnim i razumljivim rijecnikom, polako kroz odrastanje prilagodjavajuci odgovore pitanjima.

svu srecu ti zelim
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom