Pogledaj jedan post
Old 28.11.2005., 12:23   #1
Burza, zdravstveno i ostale dileme

Prije gotovo 4 godine prijavila sam se na zavod za zapošljavanje nakon što sam prestala raditi u jednoj firmi. Na taj način sam dobila zdravstvenu iskaznicu (koja mi vrijedi još mjesec dana).

No, u međuvremenu, nedugo nakon što sam se prijavila na burzu, upisala sam fax, ali izvanredno, pa sam na burzi zamolila da me ne zovu radi posla dok studiram (naravno, socijalni prijevoz mi je bio jako bitan). Prije čini mi se 2 godine burza je promijenila način rada, pa su me fino zvali da se dođem odjaviti sa burze i da im vratim onaj kartončić jer, ako ne tražim posao, nemam što raditi na burzi, bila ja izvanredni student ili ne. Međutim, zdravstvena iskaznica još uvijek ostala kod mene.

Dan danas još uvijek ne radim, izvanredno studiram. Na burzu se još uvijek nisam niti probala prijaviti iako se nekoliko mojih poznanika bez problema prijavilo iako su izvanredni studenti i ne traže posao (uredno uz njihovo ime stave opasku "ne zvati za posao".

E sad, imam mnogo pitanja.

1. Da li se teoretski mogu prijaviti na burzu iako trenutno ne tražim posao (nisam niti probavala otkad su me "izbacili" sa burze)?
2. Tko je do sada plaćao moje zdravstveno osiguranje i što ću kad mi u prvom mjesecu istekne iskaznica?
3. Dobivam sa raznih strana informacije da dokle god sam prijavljena na zdravstveno, a niti radim, niti sam na burzi, kad se zaposlim, morat ću podmiriti sve račune posjeta doktorici iz ovog razdoblja kad sam bila nezaposlena i kad nisam na burzi. Jel to istina i o čemu se zapravo radi?

Hvala unaprijed na svim informacijama
seagirl is offline  
Odgovori s citatom