Pogledaj jedan post
Old 13.08.2014., 12:33   #69
Quote:
Adriat1c kaže: Pogledaj post
kakve veze imaju genocidi s bilo cime? ostrogoti su manjina i u italiji, a kamo li u dalmaciji. U dalmaciji su gradovi ostali vezani za ideju Carstva pa kad se k tome jos doda da su bizantinci osvojili Dalmaciju u vrlo kratkom roku, i kad se uzme u obzir da su se nakon toga vodio dug i krvav rat nakon kojega je bizant ostao ekonomski slomljen, jasno je da ostrogoti vise nisu postojali u Dalmaciji. Ako je netko prije i bio "ostrogot" onda je u ovo vrijeme prestao to biti, ako ne privatno, onda barem javno.
Sad i sam kazes "Ako je netko prije i bio "ostrogot" onda je u ovo vrijeme prestao to biti, ako ne privatno, onda barem javno". To sam ti i ja pokusao reci da genocida(figurativno) nije bilo, jer si ranije rekao, "iz dalmacije su istjerani justinijanovim blitzkriegom".
Quote:
Then Constantianus proceeded to look after the fortifications of the city, building up in haste all such parts of them as had fallen down; and Gripas, with the Gothic army, on the seventh day after the Romans had taken possession of Salones, departed from there and betook themselves to Ravenna; and thus Constantianus gained possession of all Dalmatia and Liburnia, bringing over to his side all the Goths who were settled there. Such were the events in Dalmatia. And the winter drew to a close, and thus ended the first year of this war, the history of which Procopius has written.
BTW, "all the Gots", mi ne zvuci kao neka malecka manjina.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom