Pogledaj jedan post
Old 23.05.2009., 19:31   #3
Srijeda 17.10.2007.

Došao opet ranije ....baš mi se i ne ide...ali hebi ga mora se...palim stroj....tražim prikolicu ....našao sam je ....gledam ...puna do vrha...papiri kažu rezervni dijelovi za kamione....hladnjaci od Hella - Behr ....i Farovi i kaj ti ja znam ....slike su u fotiću ...a o on je u "Meri" ostao ....bum drugi put stavil...

Točno je 1:30h ....ništa spektakularno , sve rutina...za 15 minuta sam na A 44 u pravcu Kassel....1,5 sat do Kasseler Kreuz....pa onda počinje "rollercoaster" kasselskih brda ...po A 7 u pravcu juga...dobro odabrano vrijeme ....cesta je prazna..."Meri" piči ubrdo ko koza ...imam samo 12 tona pa juri ko blesava...

nakon 4 sata vožnje već sam na Bibelried odvojak A 7 za Ulm ili na A3 za Nurnberg, ja moram za Nurnberg, kod Odmorišta Haid prva pauza 1h nakon točno 4,5 sata ....idem dalje ....jurim trojkom pa na 9 za Ingolstadt i Muenchen....kod Gredinga trubim na mjestu gdje je poginuo Dražen Petrović....laka mu zemlja!
Prolazim Munchen nakon točno 8 sati vožnje ( A99 pa na 8 za Salzburg.....vidim približava se vrijeme za drugu pauzu....mislim si kod odvojka za Rosenheim ....mogu još točno do same granice ....Kiefersfelden....ali bit će knap ....zato 16 km prije radim još jednu pauzu....i dolazim oko podne na parking....pifce za laku noć .....idem spat usred dana.....

Znao sam da mrzim Italiju .... prije 2,5 mjeseca imao sam okršaj s smetlarima tu na istom mjestu ....
Proveo sam vikend na parkingu kad u pola 5 mi netko lupa po kabini ....( opisujem događaj od prije 2 mjeseca ) , bunovan otvaram zavjesu ....neki pajac u signalnoj odori ......bezobrazan , psuje , naređuje da se odmah izgubim .....( ušao sam kamionom na parking za osobna i zabranjeno za kamione , policija je bila u 2 dana 6 puta tamo i nije niš rekla jer je parking doslovno bio zakrčen) ....pitam ga a tko si ti ?

Ja sam vlasnik ovdje osorno se predstavlja .......jesi brus ....poznam gazdu ....fin čovjek .....viće on zvat ću policiju ....rekoh zovi ....platim 30 € i miran a ti se hebi .....izlazim ipak iz kamiona ovaj već budi kolegu engleza do mene ....ista priča....obilazim kamion radi kontrole prije polaska ( obevzno je radim svaki puta...) dolazi još jedan "pola porcije" dere se na mene ........rekoh polako mali moj da nebi bilo nismo znali da je striček zločest i da ne voli domaće životinje!

Naređuje ....psuje....unosi mi se u lice ( dođe mi da ga opizdim da pita tko je svjetlo ugasio ) .....zovu policiju .......oni ih odje na telefonu i kažu da neće izać....hahahahahah.....

Hoću krenut ne mogu ....stavio svoj smetlarski do mene i nema prolaza ( hoće svađu oni ) ......ja mirno iza njih ... mic po mic ....kako oni tako ja ...englez je već krenuo njega nisu više dirali ....i čeka me kod izlaza sa parkinga sve vidi ....
nakon 2 zavoja .... stane smetlar i neda mi sad proć ....ja čekam ....ubacim nazad nekih 2-3 metra ...provlačim se ....kad uleti mali "pekinezer" vuče 2 kante....njegov kolega mi stane na put , ne pušta me proć....mali zavitla kante u pravcu kamiona....pri tome zajauće ( ozljedio sam sebe a ja stojim u mjestu....nema traga na kamionu ) ....viće da sam ga htio pregaziti .....kolega njegov isto ...ja zovem policiju ....

Policija debelog izruži na pasja kola .....ja napravio isto par slika jer su oni lamatali mobitelom sa kamerom....
kaže , možeš proć, zaboravimo sve to ako pobrišem slike koje sam napravio .....ja izvadim sd karticu i kažem da nisam ni slikao .....proguta je !

Pozdravim se snjima i odem ....kad zove me polcija na mob....da oni govore kako sam nekoga pregazio!
Rekoh nisam nikoga i već sam u Worglu u Austriji .....ok ....

Uzeo podatke od engleza na pumpi .....ali nisam adresu ....samo mob i mail....i registarski broj ....dovoljno ....

nakon 7 dana se spremam na godišnji u HR, kad u nedjelju zove onaj isti policjot ...kaže napravili kaznenu prijavu potiv mene za gaženje.. i bijeg s smjesta ( nisam kao čekao policiju) .....odmah zovem odvjetnika .....on će se pobrinut za to .....

Ovako su me nakon buđenja blokirali ( a zahtjevaju da se maknem)


ovdje vozim sve korak po korak iza njih ....


Ovdje mi opet gdje bi mogao proć nedaju da prođem , namjerno je zakrivio svoj kamion.....



Ja čekam i onda odem malo unazad i pokušavam proć kad se postave ispred mene ...ovako i nakon toga zovem policiju ....i dok ja pričam s policijom ovaj mali leđima okrenut ode i šlajdra kante u moj kamion....i tvrdi da sam ga pregazio....u prihavi stoji ...najmanje s 40 km / h sam projurio! da puknem od bijesa ...ali usporedba listića će pokazat tko govori istinu...nadam se ....jer do svjedoka engleza ne mogu doći ....ne javlja se na telefon...a pričali smo još po italiji na telefon...




Četvrtak, 18.10.2007.

Mirno spavam u kabini , kad oko 4 ujutro udarac u kabinu ...prnem se ...zavjese su uvijek 15 - 20 cm razmaknute u sredini ( već nekoliko puta su me okrznuli kad izlaze pa onda bar vidim registraciju) .....gledam kroz taj prorez....u tamno sivo odjevena osoba nestaje ispred kamiona lijevo od mene ( parkiran na mjestu za kamione sve uredno) ...

Oblačim se ( imam vrijednu robu na kamionu) ...izlazim ....nigdje nikoga ...na polovini parkinga prema Austriji vidim smetlarski kamion....ali ne vidim smetlara u signalnoj odori!!!!!! Gledam kud je nestat mogao onaj u sivo odjeven.....dolazim do kamiona ....oni isti od prije 2 mjeseca....ne govorim ništa ...dolazi osoba u svivom....ne mogu vjerovat.....onaj koji tvrdi da sam ga pregazio !!!!!! okrećem se i idem bez riječi do svog kamiona ....uzimam fotić..snimam sitauciju....nema više spavanja ( htio sam u 6 krenut preko Brennera da izbjegnem gužvu kad svi u 5 krenu ) .....idem u restoran na kavu ... razgovaram s albancem Tahirijem ....i naš Mirko dela tu .....dolazim do kamiona .....obilazim i kontroliram prikolicu ,,,,,pogledam .....otvoren osigurač za sedlo i ručka povučenaaaaaaaa!

Spuštam noge od prikolice .....povlačim kamion za 30 cm naprijed i opet sedlam nanovo ...dižem nogare i krećem ...ususret mi dolazi policija....zaustavlja me i vraća nazad na parking mjesto ....SMETLARI SU ME PRIJAVILI ZA UVREDU I PRISILU!!!!!! Ne mogu vjerovat!

Pokazujem policiji slike ....i kažem moj odvjetnik je već na slučaju ....pregledavaju mi listiće ...sve uredno .....SAD JA RADIM PRIJAVU PROTIV NEPOZNATOG RADI OTVORENOG SEDLA!!!!!!!!!! Kad je policija već tu ....uzimaju zapisnik ...kažu nema smisla za krim tehničare da izađu kad sam već dirao .....ok nema veze .....žuč mi kuha cijeli ostatak tjedna! Zovem svog odvjetnika .....pola sata iz Italije na mob .....možeš si misliti .....

Neznam kako bu to završilo ...ako ima boga sve bu palo u vodu ( dečki se nadaju Lovi za uvredu i za odštetu zato što sam ga kao pregazio)

Cijeli tjedan pokušavam dobiti engleza na mob za svjedoka .... i mail mu je žena napisala , ali još nema odgovora!

>Nema veze idem prvo za Carpi .... dolazim iskrcam .....dalje za Salo Bolognese......opet iskrcam .....pičim za Massa...Znači Firenza --Pisa pa prema La Speciji.....na sat vremena od Massa stajem i noćim.....


ujutro u 8 sam tamo .....iskrcam i

Petak 19.10.2007.
dobijam nalog natrag prema Modeni....za Sassuolo

kod firme Baldeli ukrcaj za nazad 24 tone pločica ....dolazim u 12:15 , prijavljujem se ....čekaj tek sam dobila fax od špeditera ....drugi ulaze i izlaze svakih pola sata .....ja čekam sveukupno sa utovarom 5 sati!

Pići na A22 za Brenner ....stižem još u vrijeme 15h smjene do iza Bolazana...Kod Modena Sud kupujem cigarete ....vidim Pevecov Volvo ....drinja!

Subota 20.10.2007.

Budim se u pola 7, palim motore ..........pičim na Brenner.....kad svjetli tabla.....sniježi između Sterzinga i Brennera! Opsa, Rudi , pazi...
Prvi kamioni u susret zažbukani od snijega!

Ma p....n DIM! niš naročito , bilo je i gore jednom sam na Gotthardu ostao 3 dana zbog lavine stajat....ovo je fakat p......n dim!

Austrijska tortura , kilmetrima smiješ samo 40km/h.....do Innsbrucka skoro ....ili 40 ili 60 ....i samo čekaju ko će istrčat iz reda ....sve B.O. ...iza Munchena....Garching ...odvojak sa 99 na A9 ......6 km kolona ....nezgoda.....dajem desni ....pićimmmmmmm....na A92 prema Stuttgartu pa nakon 2 km na B13 prema Ingolstadtu.....usput još mahnuo poljaku da me slijedi ......ide poljak iza mene .....pićimo ko veliki ....

zaobišli čep...ali ja moram pauzu.....poljak ide dalje ....u 21 sat sam bio na dvorištu ...izbacim najnužnije u moju "malu Meri" ....gas doma....
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom