Pogledaj jedan post
Old 27.03.2013., 01:03   #59
pozdrav ekipi
Par dana nakon ovih događaja moj vod Poljica-Srinjine iz sastava samostalne satnije Sv.Jure 114.brigadeHV Split je iz Stona prebačen u Ćepikuće.Gore smo zatekli g. Marka Potribicu (bio je u odori pričuvnog policajca) i koliko se sijećam oni nisu spominjali nikakve transportere niti su se transporteri više ukazivali nama. Moj vod je držao tri položaja dva prema s. Trebimlji,to je ta cesta gdje je bila zasjeda a jedan položaj je bio na putu poviše sela zapriječen televizijom(MRUD).od naoružanja nisu smjeli uzeti ništa jer im je porućeno po ljudima koji su došli pokupiti mrtve da sve mora biti sa njima ili će pobiti sve civile iz Ravna i Trebimlje,mislim da im je poruku prenio svećenik ali nisam sto posto siguran jer je par dana prije našeg odlaska sa smjene svećenik prenio poruku da se opet spremaju napasti Ćepikuće i znam da smo četri dana neprekidno po jakoj kiši bili na položaju,sve do dolaska smjene.Ako me dobro sijećanje služi momak na mitraljezu je imao nadimak RAMO, bar su ga tako nama predstavili i mi smo ga tako zvali. Također sam vidio i skupinu vojnika (desetak) u sred sela u SMB odorama i nakon kratkotrajnog zarobljavanja nam je rečeno da su to momci iz Metkovića.Oni su kasnije prebaćeni na položaje južnije od nas mislim Lisac ili sl. Mi smo se tu zadržali 16 dana i nije bilo nikakvih pokušaja napada osim izviđanja i povremenih djelovanja avijacije. Nažalost kad su nas ponovno vratili na Jug 23.11. tad smo držali prvu crtu u s. Ošlju do 6.12. a onda pod tenkovsko-pješačkim napadom izvlačimo se u s.Stupu i tu se stabilizirala crta.Kad smo došli u Ošlje par dana prije pali su Smokovljani i Visoćani,ne znam tko je tada bio na crti mi smo uvedeni u prazno selo i naši izviđaći su izvukli iz Smokovljana sanitetsko vozilo S-4 kasnije nam je rečeno da je pripadalo Makaranima.
klub141 is offline  
Odgovori s citatom