Pogledaj jedan post
Old 21.12.2011., 16:21   #66
Studenski ugovor - naplata

Radio sam kao student honorarno u jednoj privatnoj firmi na studentski ugovor. Kako su u zadnje vrijme počeli kasniti sa plaćanjem mojeg honorara odlučio sam prekinuti raditi za iste te sam pronašao drugi posao. Problem je u tome što mi je bivša firma ostala dužna isplatiti zadnji zarađeni honorar. Zanima me na koji način mogu pomaknut slučaj sa mrtve točke? Prošlo je već 2 mjeseca od kako sam odnio ugovor u SC i osobno dostavio račun spomenutoj firmi. Problematičnu firmu sam kontaktirao nekoliko puta što pismeno (mailom) što usmeno telefonom. Pismeno nisam dobio nikakav odgovor a usmeno kad nazovem svi me preusmjeravaju osobi koja mi se ne želi javiti na telefon, žena u računovodstvu se poziva samo na tu osobu kako joj ona to nije odobrila da bi platila taj račun. Pokušao sam kontaktirat SC (doduše mailom) ali i od njih nisam dobio nikakav odgovor. U studentskom ugovoru samo piše kako je za sporove nadležan sud u Zagrebu. Na računu koji sam ispostavio sam vidio da piše ukoliko se račun ne podmiri u roku 8 dana da se obračunavaju kamate koje ne znam kome idu. Molio bih savjet da me netko uputi kome da se obratim kako bi se pokušao naplatiti, koja su moja prava u ovom sučaju i kako ih ostvarit? Hvala.
PowerG is offline  
Odgovori s citatom