Pogledaj jedan post
Old 22.08.2006., 17:40   #65
Lak za parkete

Pozdrav svima!
Upravo mi parketar (konačno) postavlja parket. Radi se o hrastovom parketu ekstra klase u dužinama do 1 m. Parketar je solidan. Postavljanje mu dobro ide i za par dana je gotov. Nakon što postavi parket čekat ćemo 2 do 3 tjedna da se drvo stabilizira pa idemo na lakiranje. Ja imam (ili sam imao) namjeru parket lakirat Chromoden sjajnim lakom. Znam sve već da postoji problem sa pojavom PROKLETIH mrvica nakon lakiranja. Parketar mi govori da će on lakirat lakom kojim mu ja kažem da ali mi kaže da ću na kraju sve zasrat (oprostite na izrazu) sa Chromodenom. Ja sam mislio direktno mazat lak na parket bez ihakvih pred premaza, jer mi se hrastov parket izlakiran Chromodenom jako sviđa - parket malo dobije tamniju boju. Ja sam već u dva stana (jedan prije 30 godina a drugi prije 20) lakirao hrastov parket sa Chrmodenom - ISPALO JE SAVRŠENO, čak i danas izgleda odlično. Moj parketar mi kaže da je prije par mjeseci lakirao hrast sa DD lakom od A-PROMA i da je ispalo odlično. Tehnolologija je bila takva da je najprije dao ruku bezbojnog laka (ili neki temaljni premaz nisam 100% siguran) i onda DD lak. Idem u subotu vidjet kako je ispalo pa ako je ok možda se odlučim za tu kombinaciju umjesto Chromodena, ali mislim da mi se neće sviđat jer je boja vjerojatno pre svjetla (prespostavljam). Eto, i što sad? Da li da idem sa DD lakom direktno na parket bez temelja? Ako mi možete dati kakav savjet molim vas da mi pomognete. Inače poslao sam i e-mail direktno u Chromos pa ce mo vidjet što oni kažu.
kefren is offline  
Odgovori s citatom