Pogledaj jedan post
Old 22.09.2006., 15:09   #14
Quote:
sara4 kaže:
MadVlad, da te pitam...u predsoblje bi stavila fronte visokog sjaja, ne sve, dio visoki sjaj, dio iverica u boji stokova na vratima.
Kazes da se iverica ne moze obradjivati, da li to znaci da ako zelim zaobljene rubove fronti ne mogu ih dobiti? Vidjela sam u jednom ducanu nesto za sto ja pretpostavljam da je iverica visokog sjaja i ABS rub u boji fronti, ali mat, tako da se rub vidi. Da li se to na iverici moze nekako izbjeci osim stavljanja nekakvih aluminijskih okvira?

Kad kazes iverica 60-100 kn/m2 mislis na lakiranu?

Thanx
Rubovi iverala se ne mogu obrađivati jer se sastoji od dva različita materijala: gola iverica koja je sa obje strane presvučena sa umjetnim materijalom melaminom. Postoje iverali sa zaobljenim rubovima i to se zove postforming fronta, znači zaobljeni rubovi bez kanta, ali samo sa 2 strane, lijevo i desno, gore i dolje se takitak ne vidi. Taj materijal dolazi u standardiziranim širinama (296, 396, 446, 496 mm...), a duljina ti se odreže koju trebaš i ta dva reza (gore i dolje) se kantiraju. To izgleda ovak:
http://www.members.tripod.com/drvofo...st-forming.jpg
Kad kažem iverica mislim na iverale. Iveral = gola iverica presvućena melaminom u raznim bojama. Nikakva lakirana iverica, standardni iverali od kojih je danas 90% namještaja.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom