Pogledaj jedan post
Old 28.01.2012., 21:04   #142
evo pokušat ću ponovo
da bi netko legalizirao 2 nadograđene jedinice (2 stana) jedne cjeline (zgrada) mora zatražiti arh snimanje cijele zgrade jer su te 2 jedinice neodvojiv dio cjeline
ukratko, po sadašnjem zakonu se ne može izvršiti snimanje i tzv legalizacija samo 2 stana u podrumu, a da se na arh snimku ne prikaže cijela zgrada.
a da je netko (npr arhitekt) vršio arh snimanje morao je ući u svaki stan u zgradi i razmiriti sve zidove, dakle vi bi znali da se to dogodilo jer bi morali biti kući u vrijeme mjerenja
razumila sam te da je taj podrum zajedničko vlasništvo, a onda je on od podruma napravio 2 stana bez vaše suglasnosti, zašto ga niste prijavili? kad je to izgrađeno? prije 21.06.2011. ili kasnije?
nije moguće da suvlasnik u zgradi prepiše zajedničko vlasništvo na sebe bez suglasnosti ostalih suvlasnika
inače što se tiče mjesta njegova prebivališta na osobnoj to uopće nije bitno za legalizaciju, nije uvjet da nekretnina koju želiš legalizirati mjesto gdje stanuješ.
nadalje, ako u zgradi ima 6 suvlasnika i zgrada ima zajedničke djelove onda vi zakonski trebate imati i upravitelja zgradom, pa ne bi bilo loše da se i njima obratite za neke nepoznanice koje vas suvlasnike muče


Quote:
Marja kaže: Pogledaj post
Hvala na info ZZZdenka.
Čovjek je u svađi sa svima nama tako da traženje bilo kakvog financijskog udjela od nas ostalih suvlasnika nije opcija, a ja ne znam ni red veličine koliko bi to sve trebalo koštati. Znam da on ta dva podrumska stana želi legalizirati za (na) sebe te ih prodati i lovu zadržati sebi.
Inače, njegov udio u suvlasništvu zgrade je samo 16%
Zato mi je apsurdna cijela situacija da netko uopće može pokrenuti bilo kakvu proceduru, a da se ne pita nas ostalih 84%. Druga apsurdnost je da on uopće nije prijavljen na našoj adresi, pa prema logici stvari kako uopće može "legalizirati" nešto što nema veze s njim.
Možda je i ta informacija koja je došla do nas patka, ali toliko smo lošega od njega doživjeli da sad pušemo i na hladno.
Hvala ti na info, otići ću do Grada i provjeriti.
__________________
NEVER BE AFRAID TO SAY WHAT YOU FEEL

Zadnje uređivanje ZZZdenka : 28.01.2012. at 21:08. Reason: nadopuna
ZZZdenka is offline  
Odgovori s citatom