Pogledaj jedan post
Old 20.05.2017., 12:34   #1455
Quote:
varazdinec30 kaže: Pogledaj post
Ok izgleda ovaj Canon M10.....sad ako jos ima kakav prijedlog....za razliku od ovog Canona da ima tražilo...
Ovisi kakvo tražilo ti treba. Npr. - ja sam planirao kompletno preći na mirrorless zbog njihove kompaktnosti i male težine (m43 sustav), ali mi elektronička tražila koja su jedina opcija na mirrorlessima jednostavno ne odgovarajui. Pre više mi umaraju oči i jednostavno mi nije pasalo pored svih mobitela, monitora i televizija gledati u još jedan LCD ekran i na to trošiti vid. Zato prvo pogledaj što ti paše. Optička tražila su barem meni (mada je to subjektivno) puno bolji izbor i zato sam i ostao na Pentaxu jer imaju među ovim jeftinijim aparatima daleko najbolja i najveća tražila (pravu pentaprizmu i 100% pokrivenost vidnog polja sa 0,95x povećanjem za razliku od 0,85 kod konkurencije). Još možeš i promijeniti focusing screen pa imaš razno raznih split screen ili onih sa mikroprizmama tražila kako je to bilo na aparatima iz 70ih. A i rekao si da voliš i ručno fokusirati pa to sve drastično olakšava cijelu priču. Zato i mislim da ti je Pentax najbolji izbor. Pogotovo ako voliš stare objektive (m42 navoj) s kojima Pentax ima punu funkcionalnost za razliku od ostalih.
I još jedna stvar da se pojedinci ne uvrijede - ako ti treba aparat za amatersku upotrebu ili do cijenovnog ranga do 1000€ Pentax nudi daleko najviše. Za sve više od toga - uzmi Nikon. Konkretno modelii D7200 prema gore. Modele d3xxx i d5xxx radije zaobiđi i uzmi Pentax. A ako ti je video bitna stavka, nećeš niti Pentax niti Nikon uzeti nego Canon. I to Canone srednje klase (750D na gore) jer su modeli 1200D, 1300D ili slični totalni šrot.
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom