Tema: Navijači...
Pogledaj jedan post
Old 10.12.2002., 18:16   #15
E pa evo da se oglasi i netko tko se može po svim kriterijima smatrati navijačem.

Moja je navijačka karijera (a pod tim mislim na vrijeme kada sam krenuo i na gostovanja) počela u , slobodno se može reći , "zlatno razdoblje" Torcide. Negdje sredinom 90-ih , preciznije `93-94. U to vrijeme glavna ideja Torcide bila je napraviti što bolju atmosferu na stadionu i to smo radili odlično. Tko ne vjeruje neka pogleda snimke Hajdukovih utakmica iz LP , a i iz hrvatskog prvenstva. Reći kako je tada sve bilo idealno bila bi laž , ali velikih nereda nije bilo. Sezona u kojoj je Hajduk došao do 1/4 finala LP bila je najbolji primjer kako je puno ugodnije ubijat se s protivničkim navijačima pivom nego batinama. Iz tog vremena je čuvena priča o prijateljstvu s Benfikinim navijačima i kombiju. A pred utakmicu sa Ajaxom kada su svi očekivali nerede u Splitu Nizozemci su stigli i na rivi dijelili curama ruže , a nakon tog napili se zajedno s nama. Još imam šal koji sam dobio od tipa koji je fanatični navijač Ajaxa , ne propušta niti jednu utakmicu , bilo doma ili u gostima , a inače je liječnik.
Eto , ovo sam napisao samo da se vidi kako navijač nije =huligan.

A šta je naš glavni problem? To što nas ima 4 500 000 , a imamo neodoljivu želju da se poubijamo međusobno. Zbog koga? Zar zbog onih pičkica koje su igrale prije par dana "veliki derbi" u Maksimiru , a nazivaju se igračima Hajduka i Dinama? Njima nije sveta ni plava ni bijela boja , samo lova. Čast rijetkim izuzetcima.

Lako se da riješiti problem divljanja na stadionima. Treba samo imati volje donijeti zakon koji će drakonski kažnjavati debile i treba imati muda takav zakon provoditi (što u ovoj državi i nije običaj)
Umjesto toga kod nas budalama koje se neopravdano nazivaju navijači podliaze svi , od medija do klubova i igrača. Nikako ne mogu shvatiti frazu "nogomet se igra zbog navijača" . Ne , navijači postoje zbog nogometa.
A i navijačke skupine , bar one dvije najveće , trebale di poraditi na hijerarhiji. Pa se onda neće dešavati da klinci od 15-16 popiju pola pive i prave pizdarije po gradu , razbijaju sva moguća prevozna sredstva i maltretiraju sve koji su provjereno slabiji od njih.

Eto , jesam se malo previše raspisao , ali šta se može.

P.S
Sandy , ma ti si frajer i po`

P.P.S
Drums In The Deep , nemam namjeru braniti Malakaya , zna on to i sam , ali moram ti reći da napadaš pogrešnog ... osim toga čovjek koji je posjetio engleske hramove nogometa zaslužuje da mu se skine kapa
Urpanus is offline