Pogledaj jedan post
Old 30.10.2008., 11:31   #19
Operativni leasing s ostatkom vrijednosti

Otvorila sam ovu temu i pod automobili, no možda ću ovdje dobiti bolje informacije.

Naime, nude me u autokući financiranje putem Operativnog leasinga s ostatkom vrijednosti na fizičku osobu.

Spominju mnogo povoljnosti od kojih je i jedna da mi banka ne vidi administrativno ikakve mjesećne blokade na računu, tj. rate leasinga, a kako se mislim u dogledno vrijeme od godinu dana upustiti i u kupnju stana to je uisitnu jedna prednost.

No svejedno mislim da postoji kvaka.

- Namijenjen je fizičkim i pravnim osobama koje vozilo ne žele kupiti, već koristiti.
- Predujam naknade (Učešće) od 0 do 40%.
- Rok trajanja Ugovora je od 36 do najviše 60 mjeseci.
- Ugovor ne predviđa otkup vozila.
- Obvezno je kasko osiguranje vozila. Porsche leasing ima sklopljene Ugovore za osiguranje s više osiguravatelje, kojima Vam omogućuje povlaštene uvjete za osiguranje.

Prednosti za fizičke osobe:
- jednostavna i brza obrada
- bez jamaca
- niski troškovi zaključenja ugovora
- predujam naknade (učešće) od 0%

Posebnost u predmetnom proizvodu je unaprijed ugovoren ostatak vrijednosti pojedinog vozila prema godišnjoj kilometraži, a s obzirom da se mjesečnim ratama ne otplaćuje ostatak vrijednosti, mjesečna rata je znatno niža nego kod ostalih načina financiranja.

Ostatak bi bio cca 30 000 kn, je je moje vozilo 90 000 kn, a mjesećna rata tijekom 5 godina bi mi bila cca 1350 kn, kako govore poslje isto tako mogu produžiti novim leasingom na rate mjesečno, a ukoliko želim prodati auto, da ga mogu preprodati njima.


-Je li auto mora imati 100% kasko osiguranje svih 5 godina?

-Je li mogu koristit bonus (OSIGURANJE)ako ga već od prije imali jer auto ne glasi na vas vec na leasing kucu?

-Mogućnost prijenosa vlasništva po isteku trajanja ugovora jedino na treću osobu?

-Je li ja uopće mogu prodati automobil prije isteka tih 5 godina ako je - Pravni i ekonomski vlasnik vozila je leasing?

Što je sa kamatama, da li je ona fiksna ili?

Ne vidim što je povoljnije ili nepovoljne od financiranja auta klasićnim kreditom na 7 godina?
eyeZ is offline  
Odgovori s citatom