Pogledaj jedan post
Old 20.10.2006., 12:59   #12
Bravo majstore! Hvala puno na odgovoru. Slažem se sa svim šta si rekao, ali evo mali update onoga šta smo mi do sada vidjeli.

Gledali smo u Domaslovcu "Lucićevu aleju" ali je to onaj dio lijevo od ceste kad ideš prema Samoboru), navodno ima i novo naselje desno od ceste, ali ga nismo tražili.

Šta se tiče cijena, stvari su sad otprilike ovakve: Domaslovec je već oko 70, isto kao i Rakovica (ne u centru, tamo je skoro 100). Giznik ide sad od 200 do vrtoglavih 300 (čak smo naletjeli i na 350 da traže). Naravno, sve su to cijene koje se traže i upitno je koliko dobivaju na kraju, ali mogu reći da se sve vrlo brzo proda. Gledali smo i jedan plac iza Konzuma na ulazu u grad, ali je parcela bila jako knap (385m2) po 120 €/m2.

Inače, osnovna škola je u Farkaševcu, ali samo od 1-4 razreda, a ti si očito na kraju Domaslovca prema Farkaševcu, pa ti je ta škola blizu (prek polja). Dobra je stvar da samoborska OŠ ima školski bus koji skuplja klince okolo i vozi ih u školu.

Kladje baš i nismo gledali, to mi je ipak dost daleko od grada.

Interesantno je da konstantno dajemo (plaćeni) oglas da kupujemo grunt, započetu gradnju ili kuću (poslali smo upit na 10-tak agencija također), ali se skoro nitko ne javlja (samo par poziva).

Ljudi iz agencija po Samoboru i okolici nam govore da je bliže gradu gotovo nemoguće pronać nekaj da je čisto s papirima i po normalnijoj cijeni. Mi bi pristali i na 80-100 €/m2 ali onda da je manja parcela (do 50k€ ukupno). Naročito su tražene manje kuće (100-150 m2) i to plane odmah ili je preskupo (180k€).

Vrhovčak smo gledali, ali tamo je problem po zimi jer je grdi breg i šuma. Također, Stražnik dižu u nebo (straćare s malo grunta po 150k€).

Perivoj skoro pa nema grunta, osim parcela po par tisuća m2 koje misle uvalit za stambene zgrade. Bilo je par kuća, opet skupo.

Ideja je bila čak i kupit s nekim od frendova veću parcelu pa gradit dvojni objekt, a to nam je još uvijek opcija.

Breganu još trebamo prečešljat, možda nije loša solucija. Viđao sam ponude grunta blizu centra Bregane po 60-tak €/m2.

Vile (a i tzv "vile") po Gizniku da ne spominjem, to su cifre od 250k€ na više.

Eto, tebi je uspjelo i sretno u svakom slučaju a mi tražimo dalje Svakako javi kako napreduje papirologija dalje.
__________________
Camping for Dummies
strma is offline  
Odgovori s citatom