Tema: Džini
Pogledaj jedan post
Old 31.08.2007., 20:27   #16
Quote:
revolucionar kaže: Pogledaj post
Džini u islamskoj mitologiji spadaju u bića koja žive u drugim dimenzijama.Samo najveći imami imaju moć i snagu da ih prizovu i sa njima komuniciraju.Kada ga zovnete on dođe iz druge dimenzije u našu i pita vas šta želite.Ispuniće sve što tražite od njega ali to ima svoju cijenu.Jedna od najčešćih njihovih želja je da uzmu ljudski oblik.Oni se mogu razmnožavati sa ljudima i živjeti među njima i ponašati se sasvim normalno kao i sva ljudska bića.Postoje dobri i loši džini.Dobri se prizivaju mirisima loši se prizivaju smradom.Kako sam čuo od starih imama koji su sa njima komunicirali i su ih vidjeli, a koji tvrde da oni nisu mit, stekao sam utisak da je njihov izgled najpribližniji Lovkraftovom opisu demona.Imaju jako izraženu donju usnu,velika usta i ogromne oči.Loši džini izgledaju kao Lovkraftovi demoni i stim da su im usta puna ružnih zuba.Kada dođu u našu dimenziju uglavnom su nevidljivi i samo ako postoji potreba ili ih naljutite postaće vidljivi.Prizivaju se posebnim ritualima koje poznaju samo stari imami a jedan od načina je da kroz šoljicu za kafu (fildžan) možete vidjeti njihov svijet.
Da li je neko od vas vidio dži¨na?
Ja sam čuo za obred koji se zove prizivanje daire, ili tako nekako, samo tom obredu mora prisustvovati malo diječak od oko 10 godina, ili mlađi, koji komunicira sa djinima.
Samo, kako sam čuo, ti djinni imaju sličnu hierarhiju kao i ovi klasični demoni u grimoarima..
Helel-Ben-Shakar is offline  
Odgovori s citatom