Pogledaj jedan post
Old 07.04.2009., 21:49   #11
Šta se tiče viza, potrebne su nam za većinu zapadne Afrike.
Za Ganu sam tražio u Beogradu, sa interneta skineš prijavni formular, ispuniš, dodaš pare, nazoveš i kažeš da ćeš poslat poštom putovnicu, pošalješ i za tjedan dva dobiješ je nazad s vizom!
Šta se tiče Toga ja sam vizu vadio na granici, dobiješ je za 5 min, i to nije neki problem, iako sigurno možeš i u Accri.
E sad za Ob. Bjelokosti najbolje ti je izvaditi prije puta, vaditi možeš i u Accri (ambasada ti je odmah do glavne ulice u Osu - Oxford street, tamo su ti i svi bankomati, mjenjačnice i sl.). Na granici se službeno ne može dobiti viza, iako sam ja uspio.. U svakom slučaju probaj vadit prije puta!!!!!
Ako ćeš istočnije za Benin, isto na granici vadiš u pet minuta.
Šta se tiče cijena, za Togo mi u putovnici piše 10 000 cfa, a za Benin 12 000 cfa (zapadnoafričkih franaka)- za 7 dana. E sad, stvarno se ne mogu sjetit više kakv je bio kurs, al to možeš naći na internetu. Za Ganu i Ob.B. mi ne piše ništa, al koliko pamtim bile su oko 50 usd.
Sve stvari u vezi viza i sigurnosti Toga i Ob. B. provjeri na nekom novijem postu thorn three foruma ili sl. jer su jako nestabilni i stvari se mijenjaju dosta često. Ja sam bio krajem 2007.
Od vodiča sam koristio West Africa i Africa od LP, s tim da je Africa koja je izašla čini mi se sredinom 2007 bila puno točnija i preciznija od stare West Africe iako ima manje teksta o navedenim državama. Sad, ne znam, možda su izbacili novu W. Africu, al ako nisu iskreno ti preporučam Africu-znatno točnije!!!!
Daj reci koji ti je plan puta, šta očekuješ i tako to...????
Marcos is offline  
Odgovori s citatom