Pogledaj jedan post
Old 28.01.2008., 11:22   #13
Smile

Omjere i količinu ćeš najbolje sama odrediti i meni je bilo teško kad sam počimala, stalno sam mislila da sam joj dala malo i da je gladna..... ovisi naravno i o energiji koju pas inače potroši kroz dan, moja u trčanju izgubi puno energije i navečer je luda od želje za jelom, ujutro više jede po navici, nije baš toliko gladna ali joj je fino pa slisti zdjelicu.....Probaj i malo eksperimentirati sama prema ukusu svog psa, i oni su kao i ljudi ne vole svi isto.... ja povrće djelomično prokuham jer od sirovog je moja dobivala proljev, ali eto vidim da ima pasa koji jedu sirovo i ništa im ne smeta...... Nekad joj ujutro ne dajem uopće mesa za doručak nego zobene ili ražene pahuljice sa jogurtom i /ili svježim sirom, malo (pola čajne žličice) meda, i malo sezonskog voća (moja voli banane, jabuke i jagode, pa kako nešto od toga imam dam joj). od povrća možeš joj dati i skuhane tikvice i korijen peršina...... Od voća joj nikako ne smiješ davati grožđe i suhe grožđice. To je za pse otrovno.....Nekad joj u hranu stavim pola režnja prokuhanog češnjaka. Kažu da je zdrav za njih kao i za nas i da tjera nametnike prirodnim putem.... Najvažnije je ne pretjerivati i hranu uvoditi postepeno, pa ćeš najbolje sama vidjeti. Ma bit će zadovoljna sto posto
kikibela is offline  
Odgovori s citatom