Pogledaj jedan post
Old 10.06.2008., 23:51   #612
Bok svima! Evo da se i ja javim sa svojim problemom.
Naime, do prije ozujka ove god. imala sam sasvim normalnu kosu, jako, jako gustu, do pola ledja, ne farbanu,koju sam prala 2x tjedno. U veljaci sam imala dosta jaku vitozu sa dugotrajnom temperaturom i nakon toga u trecem mj.mi se kosa pocinje lagano mastiti. U 4-tom mj. pocinje abnormalno opadati i sad ju moram prati svaki drugi dan. Toliko mi opada da mi se u 2 mj.stanjila za trecinu, pa sam ju u medjuvremenu i osisala. Obilazila sam razne dermatologe i trihologe i uvjerila sam se da ne vrijedi nigdje drugo ici osim na vece klinike gdje imaju zbilja najveceg iskustva. Vadila sam hormone, samo mi je T4 malo povisen, tako da je endokrinolog rekao da nije od toga, ali sutra idem i na uzv stitnjace pa cemo vidjeti. Policis.jajnici nisu, tj.bar mislim jer imam uredan ciklus ili? Propisan mi je Pilfud,koji koristim vec treci tjedan, ali ne znam dali je trebalo biti vec pomaka ili je zbilja to dugotrajan proces, nadala sam se da je individualno. Ne znam na koje bih jos pretrage mogla otici? Krvna slika je uredu. Radila sam trihogram. Kazu da to stanje jos nije toliko zabrinjavajuce, ali ne znaju oni kakvu sam kosu imala prije 2-3 mj. A i iskreno, nije mi jasno sto taj trihogram tocno pokazuje. Ok pokaze koliko je kose u opadanju,rastu i to, ali ako mi ne pokazuje uzrok,cemu... samo sam se jos vise ubedirala.
Uglavnom,privatni dr.nikad ne kazu odmah konkretno,vec navlace te par puta, zbog njhove koristi,al ok...bila,probala i ne svidja mi se. U medjuvremenu mi je propisan i sampon Timuskin koji je oko 200-300 kn i ne znam dal da ga kupim,jer ako jos ne znam uzrok opadanju, ne znam ima li svrhe. U pocetku koristenja tog sampona moze takodjer doci do pojacanog opadanja kose, a i od pilfuda kosa privremeno opada, pa mi se cini da bih ocelavila i od silnih preparata. Uglavnom, zanima me da li tko ima slicna iskustva sa bilo cim navedenim? Da li nesto tako drasticno moze biti od stresa? Jer moram priznati da ga je bilo, ali ni sada ga se ne mogu bas osloboditi jer me ovo stanje tjera na plac,doslovno. Sorry ako sam Vas ugnjavila
just max is offline  
Odgovori s citatom