Pogledaj jedan post
Old 22.07.2017., 06:00   #7845
Quote:
Kate68 kaže: Pogledaj post
Ne znam je li ovo prava tema, ali ipak ću pitati

Odnosno više je nedoumica, inače imam problem sa suhom kožom. Suho tjeme, suha koža lica, suha koža tijela. You get the point

I imala sam veliki problem s kožom tijela nakon tuširanja, bez obzira na to koliko se namazala, ruke i noge bi me svrbile za popizditi, došlo bi mi da si kožu oderem. Uvijek bi se suzdržavala od češanja jer bi onda bilo samo gore. Nakon recimo pola sata svrbež bi se smanjio, ali znala sam i nakon 3-4 sata osjetiti svrbež.

Neki dan sam primijetila da mi pomaže tuširanje hladnom vodom. Spavala sam kod sestre i nisam imala mlijeko za tijelo, otuširala sam se hladnom vodom jer je bilo vruće i nisam se ničim namazala i ništa me nije svrbilo na moje iznenađenje.

U biti ne znam ni šta je moje pitanje, više dijeljenje mišljenja ne znam na kraju što je problem, logično bi mi bilo da me koža svrbi ako ju ne namažem jer je suha, ali jedino mi hladna voda pomaže. U čemu je stvar i kako ću preko zime preživjeti jer se tada ne mogu tuširati hladnom vodom? otkuda toliki svrbež?
Vruca voda dodatno isusuje kozu tako da iz tog razloga vjerojatno imas izrazeniji svrbez. Zasad se mozes preseliti u Novi Zagreb obzirom da tamo u narednom periodu nece biti tople vode i drzati se tusiralica/mazalica koje ce ti dodatno hraniti i ne isusivati kozu.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline