Pogledaj jedan post
Old 11.12.2008., 04:05   #9
Potkožne kvržice na prsima

Prije par godina pocele su mi se pojavljivati male kvrzice u podrucju prsa. Tocnije tocno u sredini izmedu bradavica. Ima ih raznih velicina i pretpostavljam da su neke rasle s vremenom. Najmanje koje se mogu napipati su vjerojatno oko milimetar velike. Prosjecne su par milimetara (2-3), a najveca bi bila negdje 5-6 milimetara.

Nema ih veliki broj, mozda 20tak i nisam uocio tendenciju sirenja istih u zadnje dvije godine. No isto tako nisam uocio ni da se povlace. Cini mi se kako se nista ne dogada. Gledajuci kozu nisu jako uocljivi, no moze se primjetiti lagana izbocina i bjelina ispod.

Kada pritisnem kvrzice osjetim da su polu cvrste. Pri jacem pritisku neke od kvrzica koje su blize kozi probiju van i istisne se bijelkasta masa. Pretpostavljam da se radi o koncentiranoj masnoci no ne mogu biti siguran (izgleda otprilike kao svjetliji tip maslaca). Tvar je slicna onoj koja se nade nakon istiskivanja mitesera. No ne postoji "crna glava".

Kod nekih drugih kvrzica prilikom pritiska one ne izbiju na povrsinu nego naizgled se "proliju". U istom podrucju imam i poneki miteser.

Moje pitanje je sto bi to moglo biti i kako bi se moglo lijeciti. Pokusao sam traziti na googleu, no osim nekoliko kandidata nisam nista postigao. Nisam mogao pronaci podatke o tome koji od mogucih kandidata se moze istisnuti kao kod mene (lipom, cista, dermatofibrom). Moram napomenuti da u obitelji imam slucajeve gdje su imali lipomu no tamo bi to bio jedan oveci lipom, a ne puno malih samo na prsima.

Takodjer. Zanima me da li je moguce rjesiti se ovih nakupina pomocu izvlacenja "masnoce" pomocu šprice. Imam osjecaj da bi se efekti mogli na ovaj nacin rjesiti.

Zaboravio sam napomenuti, muško sam, 20 godina.

Hvala.
eb20x is offline  
Odgovori s citatom