Pogledaj jedan post
Old 11.05.2015., 08:44   #32
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Banke posuduju novac u svojoj srznoj djelatnosti i svaki put preuzimaju rizik da li ce joj netko vratiti novac. Ne pitaju vas to radi radoznalosti, vec radi bolje procjene rizika nevracanja. Puno je vjerojatnije da ce osoba s visim primanjima ili koja zivi u nekretnini koju kupuje vratiti posudeno...

prema nekim statistickim istrazivanjima udane osobe su savjesnije od samackih i slicno. Po mom misljenju radi vas je bolje dati informacije jer mozete danas sutra imati i bolje uvjete.

Ali i duzne su dobiti sto vise informacija radi izbjegavanja pranja novca ili terorizma- ovaj dio mi je komican jer oni koji to zele, ne uzimaju ceduljicu i cekaju na salteru

Smijesna su vasa razmisljanja, banke nisu radoznale ili gestapo...
ako o tome ovisi moja kreditna sposobnost onda ću ima rađe to reći nego kolika su moja primanja, iako to nema veze sa nikakvim procjenama.
Zna se koji su uvjeti za kredit, minus i slično. Meni su odobrili minus od 50000 kn sa prijavljenom minimalnom plaćom, zbog konstantnih polaganja depozita u većim količinama te su mi na temelju toga dali toliki minus, vjerovatno kompjuterski. Inače ko bi mi dao takav minus na minimalnu plaću? Nitko. A bio sam u banci tražio kredit pa su mi rekli da moja primanja mogu imat ratu samo 300 kn. Znači ne mogu se zadužit više od nekih 1500 eura. A oni mi daju tooliki minus na temelju čega?? Ako netko želi lako zavalja banku i zaduži se više nego što bi mogao.
PowerG is offline  
Odgovori s citatom