Pogledaj jedan post
Old 18.11.2016., 10:51   #132
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Uskrsavam davno umrlu temu

Usporedba električnog i "klasičnog" auta
Usporedba sa širom slikom, energetskom i financijskom. Autor teksta je bio (ne znam je li još uvijek) viši predavač na ETF-u u Osijeku tako da svaka njegova stoji.
Neće da mi otvori link, ali nema veze.

Tema je jako zanimljiva, pa opet otvaram

Ja sam za El. automobile. Posebno kada vidim što Rimac radi i dalje svi drugi serijski proizvođači (iako ih nema mnogo). Tehnologija je još uvijek nova, nedovoljno ispitana ali svakako ima potencijala i za uštedu i za obnovu ekološke skale.

Pročitao sam na brzinu neke postove, ima ih svakakvih, pa sam izdvojio one argumentirane. Sada mene zanima, toliko ste se okomili na recimo bateriju i kapacitet na niskim temperaturama. Naime, to i jesu problemi za koje trebamo tražiti rješenja. Nitko ne kaže da je El. automobil gotova stvar. Pa pogledajte benzinske, ili još bolje dizelaše... Što ih nema u Rusiji? Jednostavno, smeta im jaka hladnoća. Rusi navikli bez njih i gotova priča. I mi ovdje svako malo tankamo aditive u rezervoar i gledamo na to kao sasvim normalnu stvar. Sa druge strane, svaki nedostatak baterije gledamo kao totalnu blokadu za daljnji razvoj i otkrivanje novih stvari... U startu pogrešno.

Ne treba ni dizati u nebesa, ali svakako imamo dužnost pozdraviti takvu tehnologiju, pomoći koliko možemo i nadati se uspjehu (boljoj budućnosti) jer svijeta će biti (valjda) i nakon što nas ne bude...
loach is offline  
Odgovori s citatom