Pogledaj jedan post
Old 11.09.2012., 19:21   #385
ovako, moja majka i otac nikad nisu bili zaruceni ili u braku, te kad sam ima 3 godine su se razisli, vise nisam vidio oca otad, niti sam ikakvu alimentaicju dobijao, sa 16 godina sam samostalno otisa posjetit oca, baku i djeda s oceve strane, prvi put sma vidio polusestru nakon 13 godina.

Sad malo glupo i sebicno zvuci ako zelim svoju neisplacenu alimentaciju, znam da je zasluzujem i da sam je po zakonu treba dobijati, ali opet, otac ima penziju od 1700 kn, neradi, a isto tako je lijeceni ovisnik, prije sam ga mrzio dok jos nisam zna kakva je to situacija, ima sam opcenito zlo misljenje o narkomanima, ali sada shvacam kakva je to situacija, da se jednostavno nemozes kontrolirati, znam da nije on kriv sto mi nije isplacivao, sto nije imao od cega, jbg desilo se da me napravia , majcina mladost,ludost, stari na svim teskim bojama, motor, kozna jaketa, i rock n roll
do sada majka nije htjela dizati tuzbu protiv njega jer bi u tom slucaju on imao pravo da me posjecuje, a mater i majcina strana familije s kojom zivim nezeli imati nikakvog kontakta sa ocevom stranom, nepodnose se i totalno su suprotni jedno od drugih - po zivotu, po obrazovanju i po samom karakteru
sad jeli postoji kakva sansa da ja mogu dobit te neisplacene alimentacije sad kad imam 18, i jeli uredu tuziti vlastitog oca, razumijem njegovu situaciju, i nemogu reci da bi ja bio drugaciji i postupao drugacije ako nenadano napravim dite a imam problema s heroinom, policijom, alkoholom i poremecaj autoriteta, te ludost i mladost u glavi

malo mi dođe suza na oci kad pomislim da bi ga jos i tuzia i tu malu penziju mu uskraciva, al isto tako u drugu ruku sam malo ljut posto nikad nisam imao oca kakvog treba i malo sam ljut na njega radi toga i tia bi da mi plati i da ako ne prije bar sada brine za mene, plati mi vozacki, da mi da vozim kao sto svaki otac svom punoljetnom sinu omoguci, cak mi i daje da sidam na njegov motor, zna me odvest s motorom po gradu pa mi kupi sto god hocu za jesti, kad sam vidio polusestru bilo mi je tkao zao sto nisam bia s njom cilo vrime, jer je stvarno super osoba i dobra majka troje djece

ako svi drugi ocevi svojoj djeci placaju vozacke, kupuju auta na kredit, jeli onda fer i uredu da ja od svog oca prisilim da to uradi placanjem zakasnjele alimentacije i jeli to humano, osjetim neku malu griznju savjest, posto kao sta sam reka, malo mi ga je zao

al opet mislim da ja nebi treba ispastat sazaljevajuci neciju tuđu nesposobnost za izvrsavanje necega sto mu je duznost i obveza

i ako mislite da je to uredu, recite kakva je procedura, sta triba napravit ? i kako ce mi on uopce placat s takvom malom penzijom

Zadnje uređivanje spiksy_st3 : 11.09.2012. at 19:35.
spiksy_st3 is offline  
Odgovori s citatom