Pogledaj jedan post
Old 20.03.2011., 09:35   #860
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Mentalni sklop odraslog psa na razini je trogodišnjeg djeteta. Nadam se da ne bi trogodišnje dijete nalupala po guzici zato jer eto - ne sluša. Ti možda i bi Ja vjerujem da ja ne bi - batine, šamari i lupanje po dupetu jednostavno nisu moj stil.
mentalni sklop je isti kao kod 3-godisnjeg djeteta ali taj mentalni sklop je takav zauvijek a kod dijeteta ne jer se razvije, velikom vecinom i zbog roditelja jer ih uce kako,mentalni sklop psa ostaje na toj razini ali ujedno i osnazuje tokom vremena.
3-godisnjem problematicnom djetetu (malom zivom vragolanu) bi isla objasnjavat" cuj hec-pec stednjak i nemoj to raditi"mogla bi ciste savjesti otici nakon toga i ostavit ga samog u kuhniji? kako dugo tako samo na lijepim rijecima? sve dok nebi sam se opekao,znaci sve je pitanje vremena i ne samo to nego i rizik tko zna kakvih gadnih opeklina samo iz razloga sto to ne iskorijenimo u pocetku.
Znaci sjest ces sa agresivnim psom i lijepo ces mu objasniti da nesmije biti agresivan da se to tako ne radi i on ce ti kimnut glavom i dat mu nagradni keksic i to je to? jedna stvar nije shvacena a to da se radi o rehabilitaciji agesivnih psa a ne dresura,ti stalno spominjes trenere a to nije bas isto,to sto im je zajednicko poznavanje pasmina,anatomija,ponasanje ne znaci da su isti,niti kod nas nisu svi doktori doktori za sve.

Dosljednost bi trebala biti ovako: biti dorastao i izucen u tom zadatku,treba u svojoj glavi postaviti jednog generala i u tome smijemo biti grubi nad svojim osjecajima i ne popustiti u onome sto smo do sad popustali a to ne znaci zlostavljanje onako kako si ti to tumacis.

Netrebaju svi shvatiti na sto sam mislila pod dosljednost/grubost (Pimpinell@)) je dobro objasnila na sto sam mislila,ali nekako mi se cini da ti Smartie mijesas emocije i sve gledas emotivno i iz toga se i izrodi i nesto kao preuvelicavanje i svaki oblik rehabilitacije ti je neki nacin i zlostavljanje(,pogledaj si npr rehabilitacija za narkice/alkice,nije bas lijep prikaz samih pocetka rehabilitacije) da je tako i da si u pravu to se zasigurno nebi prikazivalo na tv-u i on bi vec odavno bio u zatvoru,mozda on jednostavno samo nije za tebe i nije po tvom ukusu i bezveze se samo zadrzavas ili ipak ima nesto sto te privlaci da gledas,mozda ipak ima neke metode koje su ti interesantne?

Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
A-ha, ne zagovaraš, ali ako to radi samoprozvani profić onda je to OK. CM je samoprozvani profić jer nema nikakve formalne naobrazbe što se pasa i ponašanja pasa tiče, što se uostalom vidi i iz mnogih njegovih izjava. To što je razvikan po TV-u ne čini ga profićem
Za mene je i profic onaj tko ima dugogodisnje iskustvo,to ti je npr ovako kad obican covjek koji nema veze sa visokom spremom informaticara vise zna i napravi od onoga koji je isao na fakultet.
dok se netko streba na faksu iz knjiga netko to i primjenjuje svaki dan kroz praksu i tako se puno vise nauci a i sam sebe motiviras sto je znatno na visem nivou nego da si se upisao na faks zbog roditelja.
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
1. Psi nisu vukovi. Dokumentaraca ima svakakvih, pa tako i onih koji baš ne drže vodu. No gledam i čitam, ne brini.
2. Rad s psima s problemima u ponašanju je moja strast ako već želiš znati
3. Nisam nikada vidjela da je s nekim agresivnim psom najprije pokušao na lijep način, tu nema trte-mrte, odmah davilica, okretanje na leđa, bodlje ili elektrošokovi. Nisam nikad vidjela da je nagradio psa hranom ili probao najprije "izvući" neko željeno ponašanje pozitivnom metodom
4. Kako se snalazim - sigurno ne njegovim metodama i vid' vraga - funkcioniše!
1.navela sam vukove jer su oni jedino jos ostali netaknuti u divljini sto se tice copora psi su danas kucni ljubimci i vecinom ljudi drze 1-3 psa,mozes onda otici u bilo koju udrugu sjediti pred boksom u kojima se nalaze vise psa i promatrati ih,jedan ce se isticati taj je ujedno i glavni medju njima da dobi tu titulu mora biti najmocniji od svih a to se ne bira glasovanjem dizanjem sapa tko je za koga.
Sto onda drzi vodu? znas sto? samo ravnoteza
2.na kojem nivou,sa kojim pasminama,starosti,kastriranim-nekastriranim?
3.kad se nadjes na ulici sa covjekom koji te zeli napasti prvo mu objasnjavas cuj to nije lijepo da tako plasis okolo ljude i da me sad tu ides napasti ili ces ga na bilo koji nacin pokusat pokoriti i preplasiti da vidi da se nemoze sa tobom zajebavati? tako ti je nekako i sa agresivnim psima,ako si skuzila ti psi imaju takav karakter a dolaze od vlasnika koji ih gledaju kao kucne ljubimce,tvoj nacin kako govoris (pozitivni stav) bi ispalo opet isto sto vlasnici vec i imaju jer svi oni idu na blazi nacin znaci samo na rijec NE i nagrade kad se pas skocka,ono sto na tv ispada 10 min u stvarnosti je to par sati mozda cak i par tjedni,kako i sam cesar kaze sve ovisno u kakvom je stanju pas, sa onim bulldogom u cetvrtak sto je bio na HRT2 radio je 4h sto mi nismo vidjeli ono sto je on satima morao ponavljati da bi mi na kraju mogli vidjeti kao rezultat.

Zadnje uređivanje space_xd : 20.03.2011. at 09:44.
space_xd is offline  
Odgovori s citatom