Pogledaj jedan post
Old 14.09.2006., 13:39   #1
Pitanje za midi majstore

Zanima me slijedeće:

znam da se postoje klavijature, sintisajzer, midi kontroler koji mogu USB-om spojiti na comp i da se na taj način uz Cubase i sl. mogu praviti midi glazbene datoteke. O tome sam puno toga naučio ovdje.
Nego, koje klavijature, u kombinaciji s nekim software- om, dakle preko compa, mogu kontrolirati reprodukciju midija na način na da hvatanjem početnog akorda na klavijaturi mogu izabrati iz kojeg će akorda pjesma (midi)početi?

Primjerice, u compu imam midi datoteku, pjesmu TRALALALA, koja ide iz A. Visoko za otpjevat, hoću F ili G. Postoji li mogućnost jednostavnom promjenom početnog akorda na tastaturi promijeniti kompletnu pjesmu, i postoji li uopće program kojim mogu dešavanja u compu kontrolirati pri reprodukciji midi file - ova klavijaturom? Mora li to biti klavijatura s USB-om, ili je sasvim dovoljna obična klavijatura s midi – ulaz – izlaz konektorima? Napominjem da bi u ovom slučaju comp bio između klavijatura i razglasa.

Totalni sam početnik u ovome i znam da možda pitam veeeeeliku glupost , no, i ako mi se narugate znat ću što mi je dalje radit.
Hvala!
spreco is offline  
Odgovori s citatom