Pogledaj jedan post
Old 13.11.2009., 04:46   #16
[QUOTE=mucika;23498846]
Quote:
h4x0r_d347h kaže: Pogledaj post
Dakle ovako , imam 19g , uskoro 20. Kad sam polagao bilo je pravilo da je do 20 godine baby vozacka , a kako cujem sad su je produzili do 24g

Sve mi to i nebi bio toliki problem da mi posao ne ovisi o voznji , naime sad u firmi gdje radim trenutno imaju starog caddy-a koji ima ispod 100ks , no trenutno ga prodavaju i bit cu prisiljen vozit kombi od 125ks , B kategorija. I sad ako nebudem mogao to vozit , dobit cu otkaz , a meni je ovaj posao odlican , dobro placen i pronasao sam se u njemu

Jucer mi je dosao susjed i kaze da mogu sluzbeno auto vozit od bilo koliko konja , jer se necu trkat sa sluzbenim vozilom , vec mi sluzi za posao , no ajde ti to policajcu objasni kad te zaustavi

Imam srednju skolu za profesionalnog vozaca , polozen drzavni i 4 stupanj za prometnog tehnicara

Dakle zanima me :

1. mogu li vozit sluzbeno auto od preko 100ks?
2. mogu li vozit osobno auto od preko 100ks?
3. ako ne mogu jedino sto mi preostaje je dat otkaz?
4. koja su ogranicenja ako polozim za C kategoriju?




Evo iz prve ruke: ne smiješ voziti!
Mene su maloprije zaustavili, do 24-tog rođendana imam još nekih 15 dana, a vozila sam auto koji ima 135ks i fino su mi uzeli vozačku na 12sati i rekli da ću dobit kaznu od 500 kn. Pokušavala sam im objasniti da nisam znala da se to odnosi i na mene pošto vozačku imam skoro 6 god (fali tih 15 dana) i u njoj nemam nikakvih ograničenja. Mogli su nekak obavjestit da to vrijedi za sve, a ne samo za one koji su dobili one probne vozačke. I to me zaustave 1km od kuće i neće me pustit, a bila sam i vezana i vozila po ograničenju i bez kapi alkohola, seronje. Očito da sam se namjerila na nerazumnu budalu
a što se tiče c kategorije, s njom normalno možeš vozit kamion, ali ipak ti vrijedi ograničenje za auto.
Ustavni sud je donio odluku prema kojoj se za vozace, koji su "odsluzili" svoje prema onom starijoj verziji "prve dvije godine", ne odnosi ovaj novi zakon. Ali naravno, bilo bi previse posla da to se prenese policajcima na terenu.

Informacija je iz HAK-a, njihovog glasila, broj iz 9. mjeseca, da odmah skratim pitanja "otkuda ti to".
Ken is offline  
Odgovori s citatom