Pogledaj jedan post
Old 07.12.2011., 10:42   #76
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Da, i čemu onda tvrdnje tip 'vrsta x je bolja od vrste y, zato što me vrsta y znala jako povrijediti?' I primijeti da se ovdje većinom navode primjeri umiljatih domaćih životinja, dok se generalno (pa i u naslovu) misli općenito na životinje. A domaće životinje su takve, jer ih je takvima napravio....čovjek
ja se npr oduvijek želim brinut za vuka i neku veliku mačketinu tipa tigar ili ris. koliko znam, to nisu domaće životinje. a dovoljno ti je pogledat i onu emisiju Wildes Kinderzimmer pa ćeš vidjet da se ti ljudi brinu za razne beštije, od žohara do medvjeda. sigurno ima ljudi kakve ti opisuješ, ali nisu svi takvi.

Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Inače, imao sam pse, i mogu reći da je puno više energije potrebno uložiti da se 'pridobije' petogodišnje dijete nego pas koji ima cijelo životno 'iskustvo' iza sebe.
ne volim djecu. nije da ih mrzim, ali ne volim ih, ne zanimaju me, iz svemira se vidi da sam nezainteresirana (iako i tu ima iznimaka), pa se ipak lijepe na mene ko muha na med. skroz različita iskustva. zato ne volim generaliziranja.

Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Dovoljno je da je zlostavljanje životinja ugrađeno u zakone, dakle kažnjivo. To je relativno nova stvar u ljudskoj povijesti, dakle toliko van omraženi ljudski rod je dosegao razinu da se brine o drugim vrstama, a ne samo o sebi. Stvarno đubrad ti ljudi
na ovo se mogu samo nasmijat. actually, možda je ipak više za plakat. dovoljno je mrtvo slovo na papiru koje se uopće ne provodi ili jako slabo?
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom