Pogledaj jedan post
Old 26.06.2017., 23:42   #245
Kroz iskustvo sa mojim psom se pokazalo da žuta slina i povraćanje i podrigivanje sve dolazi od kupovne hrane, koja ne paše psu. To je jednostavno pokazatelj da nešto ne valja.
A to što "ne valja" i što nisam na vrijeme znala reagirati mi je razbolilo psa.

Posljedica tih izbacivanja kiseline će biti oštećivanje cakline zuba i brzo kvarenje.
Nemoj u istom danu davati kuhano (ili sirovo) sa briketima. Te hrane se različito vare i može biti više štete nego koristi. Meni su rekli da čak mješanje više izvora proteina je stvorilo kristale oksalata u mjehuru kod mog psa. Koji kad se pretvore u kamence se jedino operativno vade, nema otapanja.
Postoje hrane koje su preporučljivije za gastritis kod pas. Riblje hrane dobre za to, i moj pas je na takvoj. I treba birati kvalitetnije hrane kao Acana i sl. Malo više novaca puno više zdravlja za psa.

Kad kuhaš daj to bar dva tri dana, pa dva tri dana odabrane brikete.
Moj pas jede riblje brikete i ako dodam nešto u njih da boje jede je mrkva, list radića ili maslačka, oslić kuhani, natopljenu goveđu želatinu, malo jogurta...

Imaš i gasto barf, pokušaj. Ali sa barfom ne smiješ miješati brikete, ta kombinacija nije baš zdrava. Isto je problem u različitom varenju tih namirnica i nekim problemima koji se mogu javiti.
Odustala sam od barfa jer je pas imao premekanu stolicu cjelo vrijeme.
Moj pas je trenutno na ovoj hrani. Moramo uzimati hranu sa manje masnoća zbog gušterače. I nekako mi je norveški losos draži od Rojal hrane. http://fish4dogs.hr/hrana-za-pse/

Kad dajem psu kuhano dodam mu malo ribljeg ulja, ali mimo obroka. Čitala sam iskusta ljudi da je ulje znalo spriječiti napade koji liče na epileptičke. I savjet osobe koja to primjenjuje je da se daje van obroka, da je tek tako riblje ulje učinkovito.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom