Pogledaj jedan post
Old 22.08.2017., 02:32   #1721
Reason2die, hvala na iscrpnom pregledu. Ja to sve prakticiram evo nekim mjesec dana, malo više, i dosta sam radikalna. Pijem dva čaja po preporuci travara za čišćenje jetre i nekakav prah za alkalizaciju organizma, D vitamin, jer mi je to nisko, antioksidanse od Solgara, iponekad ubacim magnezij/B/cink, alteriram, donedavo sam imala i probiotike ujutro. Uz sve to, vježbam, spavam u komadu (ne kao prije po 4,5, sati), pijem dovoljno tekućine - u biti sve ono što bi svi mi trebali raditi. Zanima me kada su prvi rezultati stigli u tvome slučaju? U mene se radi o pretjeranom mačćenju kose, znači nije tipični seboroični dermatitis jer nemam nikakve ljuske niti crvenilo, no imam jako masno vlasište koje onemogućuje normalan rast vlasi i dolazi do opadanja kose. U ovih 40tak dana, ne vidim nikakav napredak, bilo u mašćenju ili u gustoći kose.



Quote:
reason2die kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, vidim da nas ima jako puno s ovom, u najmanju ruku, iritantnom ''bolescu'', pa evo, odlucih napisat ovaj komentar u nadi da ce i nekome drugome pomoc. Uglavnom, imao sam uzasnih problema sa seborejom, bas uzasnih, mastilo mi se lice, istovremeno mi se i perutalo, bilo mi je sve crveno oko nosa, a o kosi da ne pricam, sljedece stvari koje sam napravio u borbi protiv ove ''bolesti'' koje su mi skoro, pa u potpunosti pomogle totalno ju izbacit van sebe su sljedece:

1. Morate krenut iznutra, znaci ajmo se zasad fokusirat ono sto unosimo u sebe, i zaboravimo na kreme i sampone na trenutak, seboreja je unutrasnja bolest koja se ispoljava najvise kroz kozu, da biste se uhvatili u kostac sa seborejom i izvukli tanj kraj, MORATE prestati jesti slatko, to je obavezno, obavezno, obavezno, slatko je najveci neprijatelj seboreje, uz njezinog drugog najveceg neprijatelja, a to su mlijeko i ostali mlijecni proizvodi, znaci, dosta vam je crvenila, perutanja, svrbeza? U potpunosti izabacite mlijeko, jogurte, kefire, sireve, jedino sto od sira dolazi u obzir jest svjezi kravlji sir I APSOLUTNO nista drugo! Znaci nema vise keksa, cokolada, cipsa, smokija, kolaca, krafni, kroasana, bombona, mlijeka, jogurta, vocnih jogurta, vrhnja za kuhanje, itd, itd, ZABORAVITE. U pocetku ce vam biti tesko, bilo je i meni, no molim vas, kad vam kazem, poslusajte moje savjete, dovest ce te seboreju pod kontrolom. Takodjer, masnu hranu da ni ne spominjem, od cheeseburgera do pomfrita, hrane iz pecnice, mikrovalne, proizvoda iz pekare, od bureka do piroske, ZABORAVITE, nista, nista, nista, trpat se povrcem i vocem, uklonit crveno meso sto je vise moguce, zaboravit na sve salame osim kvalitetnih, susenih, tipa budjola, prsut, pecenica, itd, makar ja uopce vise niti salame ne jedem

2.Idemo dalje, a to su dodatci za prehranu koju ce te uzimat na dnevnoj prehrani, a sastoji se od:

-2 puta na dan po jedna kapsula Omege 3
-2 puta na dan salica zelenog biljnog caja, ne onaj iz onih malih vrecica, to nema apsolutno nikakve koristi, u cca 3 deca vode, s time da zagrijete vodu tek kad se oni sitni, mali mjehurici pocnu radit, znaci ne smijete zakuhat vodu da ona pocne kljucat, jer se s time unistavaju polifenoli u caju, znaci cim voda pocne ic prema kljucanju, pa minutu prije toga, skinite ga, stavite jednu zlicicu caja, i drzite 1-2 min, ocijedite i popijte, drzite 1-2 minute, a ne duze jer se na taj nacin najvise izlucuje katehina, to je ono sto vi trebate, a najmanje kofeina.
-1 do 2 tablete na dan ''Liver Aid-a'', Liver Aid sadrzi raznorazne antioksidanse namjenjenoj za jetru, jer pazite, jetra procesuira sve u nasem tijelu, svako zrno secera, i svako ''zrno'' masti, sto vise pomognete svojoj jetri, to ce te vise pomoc seboreji
-1 tableta magnezija prije spavanja na dan, najbolje bi vam bilo uzet Abtei Magnezij u DM-u jer povrh magnezija, u sebi sadrzi dnevne doze vitamina D, vitamina B2 i niacina, a sve od ovog navedenog dopridonosi vasem boljem izgledu koze
-1 do 2 puta na dan pola cajne ekspres zlicice natrij aksorbata, to je vitamin C u prahu, najbolji je za primjenjivanje jer dolazi najbrze od krv od svih drugih metoda, tipa sumece tablete, obicne tablete, limuni, itd, nije vam skup i mozete ga u ljekarni kupit, nama je izricito potreban vitamin C i ovo obavezno kupite

3. Preparati za lice su sljedeci
-2 puta na dan Bioderma Sensibio DS+ pjenusavi gel i odmah nakon toga nanijesti kremu Bioderma Sensibio DS+
-za vas kojima se prhuta iza usiju i u skoljkama usiju, kupite ekstra djevicansko maslinovo ulje, i prije spavanja, svaki dan, umocite stapic za usi u maslinovo ulje i namazite dobro iza usiju i u usnim skoljkama, to je doslovce sve sto vam treba za usi, drzite se ovoga redovno, i nikad vise vam se nece stvarat ono tipicne bijele ljuske u usima i iza njih, ja cak i dva puta na dan stavim maslinovo ulje, recimo kad se probudim, i kad odem spavat


Da rezimiramo jos jedanput, u potpunosti izbacite slatko, mlijecne proizvode, masne proizvode, zaboravite na pomfrit, hranu iz pecnice, ne pecite na ulju piletinu, nego ju skuhajte, probajte prestat jest bijeli kruh, bijelu pastu, bijelu rizu, jedite razeni kruh, jedite integralnu pastu, jedinu smedju rizu, zaboravit na CIGARE i ALKOHOL, ovo dvoje vam uzasno dopridonosi seboreji, sto manje stresa, to je jasno kao dan, sto se vise iznervirate, gore ce vam na kozi stanje bit, ako je ikako moguce, puno povrca, brokule, spinat, blitva, salata, pomidori, krastavci, od voca takodjer, ali nemojte jest banane, banane su zivi secer, a kalij se nalazi i u pomidorima, tako da zvacite njih sad tokom ljeta, a kasnije pojedite tu i tamo bananu, dvije, ali nikako na dnevnoj bazi.


Sto se tice samog sampona za glavu, striktno se pridrzavam gore navedenih stvari, i mogu vam rec da se meni perut skoro u potpunosti povukla s glave, ima je, ali je ima toliko malo, da mi se jednostavno ne isplati nikakav agresivan sampon koristit, koristim trenutno Nivea Reparatur, dodje oko 22 kune u Muller-u i zasad je dovoljan, hajmo jos jedanput rezimirat da shvatite koliko je vazno pridrzavat se ovih uputa ako zelite drzat seboreju pod kontrolom.

1.Nema slatkog, osim voca
2.Nema masne hrane, ikakve, bio to pomfrit, cheeseburger ili burek
3.Nema mlijecnih proizvoda
4.Nema cigara
5.Nema alkohola
6.Nema zivciranja

Liver Aid si mozete narucit iz CaliVite, dodje oko 290 kn, 100 tableta, eto, to bi bili moji savjeti, ja se ovoga drzim i preporodio sam se, znate sto znaci preporodio, a vodio sam takvu muku s time godinama, nadam se da ce i nekome drugome pomoci moj savjet
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom