Pogledaj jedan post
Old 11.09.2017., 07:28   #1723
Red face

Pozdrav forumu,

Evo da i ja predstavim svoj problem kojem nikada nije kraj.

Prije kosa mi je bila normalna, gusta, kovrcava. Nikad nisam koristio
gelove.. nikakve preparate za kosu, uvijek sam imao duzu kovrcavu prirodnu kosu. Imam 19 godina, prije godinu dana primjetio sam da mi je kosa dosta pocela opadati, mislio da je to prolazna faza... Ali kad sam zadnji put bio kod frizerke rekla mi je da mi se kosa znatno stanjila i da pocnem nesto koristiti inace cu ostati celav. Posluao sam ju i počeo kupovati razne šampone za ispadanje kose ali stanje se nije popravilo. Poludio sam i dozivio emocijo.. stres vezi kose.. Iz obitelji nije niko celav bio s 19 godina...iz dana u dan razmišljo šta sam pogrešio... ali nije bilo nikakve promjene. Pošto sam tek završio srednju školu osjecam se totalno glupo... imam 19 godina mlad sam... primjetio sam da me ljudi izbjegavaju na neki način... i sve više tonem u svoje misli radi takvi stvari, razumijem da pola vas nemoze svatit taj problem i misli da to nepredstavlja nikakav kompleks. To vjerovatno pišu osobe koje nemaju takvih problema u svom životu...

Kasnije... otišao kod dermatologinje koja je s 200x povecalom pogedala tjeme i zaključila da imam seberoični dermatitis koji je zahvačen 80% glave.
Prepisala mi je Fs + Su PLUSACTIVE tretman za koji je rekla da bi trebao rješit problem u 3 mjeseca, poslušao sam je i krenuo s tretmanom.

Uzeo sam sve moguce u tr. ( Vitamine, Fs + Su, SL šampon ) platio nekih 450-500kn. Korisio 3 mjeseca, koristio sam tretman svaki cetvrti dan.. osisao se na kratko..masnoce sa tjemna su nestale.. ali svrab, crvenilo, ispadanje nije..

Tako da nakon 3 mj odustao sam od tretmana.. i zaključio da to ništa ne pomaže, stari je otišao raspitati se za dermatologinju koja mi je prepisala sva ta sranja i saznao da je to obična žena koja reklamira +ACTIVE prozivode... a prije tretmana predstavila se kao specijalist...

Na tjemenu kosa mi se znatno prorijedila i na svijetlu se vide mjesta na kojima fali kose... Užass!!! vidi se i crvenilo koje me iz dana u dan sitno pecka i iritira!... Na glavu ne smijem staviti ništa.. inace me pocne svrbiti još više i peci... pocela me bolit glava od tog proizvoda, ko da stavljam otrov na glavu....

Sve to mi je izazvalo unutarnju nervozu... Poceo sam citati iskustva ljudi sa foruma, youtube ali ništa nepomaže..

Kad ju operem, kosa mi bude živa na jedan dan.. a sutra se sve vrati, masnoca, vidljivost prorijeđenosti..., kao da nisam ni oprao kosu. Izgleda mrtvo, beživotno.

Molio bih da mi neko odogvori ko je imao isti problem kao ja, a ne neka osoba koja se našla iz dosade odgovarati na moj problem.

Hvala puno na odgovorima,
Ispričavam se na pogreškama.
pety2 is offline  
Odgovori s citatom