Pogledaj jedan post
Old 04.07.2010., 14:40   #36
Quote:
Kremen kaže: Pogledaj post
Vidim da neki ovdje koriste fizionomiju kao potporu tvrdnji da su Rusi mješavina mongola i europljana. Ali, te kose oči su jako prisutne i kod svih zapadnih slavena, a ne samo kod Rusa. Kako to objašnjavate?

Možda su te kose oči indikator tog čuvenog balto-slavenskog gena te je riječ o čistoj slučajnosti ili pak samo prilagodbi surovim klimatskim uvjetima u slavenskoj prapostojbini.

A možda je i zaista došlo do masovnog miješanja Azijata i predaka današnjih Slavena, ali u puno daljoj prošlosti, puno prije velike seobe naroda. To bi moglo objasniti sveprisutnost kosih očiju kod svih "balto-slava".
Rusi nisu zapadni Slaveni nego istocni. Koliko ja znam, kosih ociju medju zapadnim Slavenima nema, a nema ih ni medju Litvancima (Baltima).

Razlog za koso-okost medju Rusima je naravno 200 godisnje silovanja od strane Mongola i Tatara, ali postoji jos jedan, daleko veci razlog. U zadnjih 200-300 godina Rusi su rusificirali mnogobrojne pripadnike turkijskih i ugro-finskih plemena na podrucju danasnje Rusije. Ruska pravoslavna vjera je bio glavni instrument te rusifikacije i danas su oni svi vise manje asimilirani u rusko drustvo. Kod kuce, privatno, mnogi su svjesni svog porijekla, ali za javnost, za tebe i mene, oni su svi teske Rusetine. Nesto slicno radili su i Turci na Balkanu, danas zivi u Turskoj preko 2 miliona bivsih Bosnjaka, ali nitko ne prica o "cuvenom" turskom genu koji nosi plave oci i kosu.

Evo ga jedan teski Rus, bivsi Kalmik, produkt te asimilacije.


Zadnje uređivanje Dilberth : 04.07.2010. at 14:51.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom