Pogledaj jedan post
Old 13.06.2017., 19:46   #67
Quote:
MonotypeCorsiva kaže: Pogledaj post
Sve ok, nisam ni mislila na neko određeno vremensko razdoblje, neki se usele i isprepletu si maksimalno život nakon tri mjeseca veze, neki i nakon tri godine ne osjećaju potrebu za zajedničkim životom i zajedničkim svim ikad općenito. Ne tvrdim ni da je ijedno od toga nužno dobro ili loše nego je po meni zbilja stvar od slučaja do slučaja. Zato mi je recimo naslovno pitanje i autoričina dilema neodgovoriva s tako malo podataka jer zbilja ovisi o ljudima u odnosu i o njihovom stavu prema životu, financijama i zajedništvu je li im ljepše financijski se udružit pa imat više zajedničkog slobodnog vremena ili bi u takvoj situaciji strana koja više vuče izgubila poštovanje prema onoj koja je izabrala vući manje.

Samo što kad tako govorim govorim o nečemu što je veza i odnos koji smjera negdje, ti si govorila o prihvaćanju pomoći od cimera/poznanika i to u obliku sto kuna dnevno dok si živa i zdrava, a stvarno mi je malo bezveze da nešto što je praktički isto ko prošnja uspoređuješ sa situacijom u kojoj u dogovoru s partnerom odlučiš da ćete si tako organizirat život da će jedno potezat financijski, a drugo organizacijski i operativno životno.
Gledaj, nisam ga ni pitala ni trazila.
Sam je povezao da nemam što jest i da nemam za uloške. Sjeli smo i on je sam predložio da ni pomogne.
Kad sam htjela nać posao uz faks on je bio realan i rekao da mi ga on može dat ali da nema smisla da idem radit jer ću faks zapustit. Dugoročno bi požalila. I on je bio svjestan ako zapuatim fakultet ja neću imat svoju sigurnu pozadinu.

Meni je to pokazalo da sam toj osobi bitna ja i moj život sa ili bez njega.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom