Pogledaj jedan post
Old 29.09.2009., 23:25   #32
Wink Nije H2O, ali pušta paru

Evo, da napokon javim kako se snalazim sa svojim Karcherom SC 1020.

Najprije da kažem kako mi je bilo malo smiješno kada sam u uputama za rukovanje pročitala:

...Ovaj uređaj nije predviđen da njime rukuju osobe (uključujući i djecu) sa smanjenim tjelesnim, senzornim ili mentalnim sposobnostima opažanja ili s ograničenim iskustvom i znanjem, osim ako ih osoba koja je za njih odgovorna ne nadzire ili upućuje u rad s uređajem....


I tako sam se ja tome smijuljila sve do danas, dok nisam sa svojim ograničenim iskustvom i znanjem napravila piz..... Dakle, nagnula se ja nad radijator i pustila paru, glupača, dabili glupača..., pa se nekoliko vrelih kapi odbilo od površine i doletjelo mi u lice, ali je mogla biti i veća nevolja, jer sam udahnula tu vrelu paru, pa me je pola dana peckala sluznica nosa i ždrijela. Zaključak: ne smijati se uputama i ne precjenjivati svoje mentalne sposobnosti opažanja

No, nema više , , ...

Što se tiče kupaonice, tu sam prezadovoljna Prije korištenja pare, našpricala sam pločice, fuge i sve spojeve kade s podom i zidovima s otopinom octene i limunske kiseline i onda nakon petnaestak minuta krenula s parom i onim malim okruglim nastavkom za ribanje. Izvrsno!!!! Nije da baš trenutačno nestaje kao na reklami, ali stvarno djeluje.

Isto tako, izvrsno je opralo radijatore - sve one silne zavijutke oko ventila, utore... Treba imati nekakvu krpicu u rukama i odmah nakon 'oparivanja' pobrisati otopljenu prljavštinu.

Redovno održavanje podova postala je prava relaksacija. Ni dvije minute nije potrebno da se obriše prosječna kuhinja. No, ako postoji negdje tvrdokornija mrlja, onda je prije treba tretirati kao fuge, s onim malim okruglim nastavkom, a tek nakon toga sa širokom četkom i frotirnom krpom.

Prozore još nisam prala, pa ne znam kako čistač tu funkcionira (ne samo zbog stakala, nego i zbog PVC-a).
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom