Pogledaj jedan post
Old 07.11.2006., 20:24   #83
Quote:
diki kaže:
Gracias Kumek
hmmmmmm.....ne zamjerite što ja malo sama sa sobom vodim razgovore, nešto si razmišljam o tim jogijima, pitam se kako je to moguće, zato sam pitala što je bitno za rad hipofize (čisto zbog smještaja...,mislim ono, očima gledamo sunce, ne?), ali Kumek mi je zapravo pažnju skrenuo na epifizu koja mi se čini nekako bitnom u cijeloj toj priči. I sad si ja pratim tu svoju misao dok me ne dovede do nekog normalnog rješenja. Evo i zanimljivog odjeljka iz knjige "Nalaženje trećeg oka" by Vera Stanley Adler:"Trebamo potražiti koje organe čovjek ima u svom sustavu, a kojima može registrirati te razne, inače nedostupne vibracije. Postoje dvije male žlijezde u glavi koje su u medicini izazvale mnoštvo spekulacija. To su pinealna žlijezda i pituitarno tijelo. Pinealna ž. je malo tijelo konusnog oblika u središtu glave iza i iznad pituitarnog tijela. Ona sadrži pigment sličan onome u očima i porozna je putem dva nervna živca s optičkim korteksom,tvrdi se da kontrolira akciju svjetla na tijelo, pa su zbog toga neki znanstvenici naslućivali da je to ostatak trećeg fizičkog oka...."

E, sad, kako bi intenzivnije gledanje u sunce utjecalo na rad te žlijezde, i kako bi to onda utjecalo na cjelokupni organizam....to je pitanje koje me muči. Jel ima netko bar nekakvu ideju?

Hvala ti što si pristupila temi! !
Endimion me cijelo vrijeme pokušava odvratiti od teorije da se sunčevom energijom ne može hraniti ali ja to nisam ni rekao - nisam neki student medicine ali znam razliku između hemoglobina i klorofila i znam da je to nemoguće! Samo mi je čudan slučaj čovjeka koji je tako dugo preživio bez hrane gledajući u Sunce!
Sad se opet postavlja pitanje vjerodostojnosti tog pothvata! Ukoliko je on izmišljen temu treba odmah obustaviti.
Kumek pak, s druge strane bombardira izjavama tipa da NASA ima ikakve veze sa testovima ovog Indijca. Pokušava me silom natjerati da mu vjerujem jer on zna pouzdano što to zanima NASU i zna njene ciljeve i misije (vjerojatno posjećuje njihovu stranicu a tamo sve piše
https://www.forum.hr/images/smilies/wink.gif
).
U svemu ovome samo još jedna stvar me zanima:
Kako je moguće sa čisto znanstvenog stajališta da čovjek uopće gleda tako dugo u Sunce a da mu se pritom uopće ne ošteti vid? Recimo neka gleda u Sunce iz zajebancije, ne mora ni biti gladan!
__________________
I´m going to give you the choice, I never had!

Zadnje uređivanje luiz : 31.01.2009. at 13:17.
Lestat is offline  
Odgovori s citatom