Tema: Italija
Pogledaj jedan post
Old 07.05.2004., 14:34   #6
Re: đir po Italiji

Quote:
Zimske Radosti kaže:
Planiram u vlastitom aranžmanu proći kroz Italiju s obitelji tijekom 2 tjedna. Proučavam knjige i vodiče, ali treba i živih savjeta (i one klasične znamenitosti, i sve ostale...

1. Verona (4-5 sata) 2. Milano 3. Đenova (par sati)
4. Pisa (par sati) 5. Firenca (par dana)
7. Napulj (jedan dan)
8. Bologna (par sati)

Za Veneciju i Rim ne pitam, podataka ima na sve strane.
Imate riječ....
Verona, steta ti je provesti samo nekoliko sati, jer ako krenes ujutro u razgledavanje, nemoj zaboraviti da postoji ona popodnevna siesta, kad ti nist ne dela. Ali inace Verona je krasna, pogledas amfiteatar, "Juliin" balkon i kucu. A sve u centru, pa fino odes na rucak i onda pici dalje, zato mislim da ce ti trebati malo duze vremena.Od rana jutra do rucka 12-13 h.
Milano, opet centar, i opet drzi na umu siestu, dobro nauci gdje moras izaci sa poznatog "ringa" oko Milana, odnosno koji je izlaz, do tvog odredista.
Od Milana do Djenove, imas cca nekih dobrih tri sata neprekidne voznje autom, cca se odnosi na vrijeme koje provedes stajuci na putu.Najbolje to obavi tokom dana, jer zadnji dio puta, kroz Djenovesku dolinu,tu je prilicno veliki broj zavoja i to ostrih i tako do samog grada.
Pazi se na parkiralistima, veliki je broj provala u automobile(osobno iskustvo, ukrali laptop, torbu, kaput, mobitel, sama sam si kriva, jer sam sve ostavila u autu na vidljivom mjestu)A ako idete na pis-pauzu, najbolje ici naizmjenice , tako da je netko uvijek uz auto.Za ostalo ne znam, ako te sta zanima pitaj, cesto sam u tom kraju, i da puno love za autoput, osiguraj si barem 100 eura za naplatne kucice, litra benzina ti je kao i u hr 1euro.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom