Pogledaj jedan post
Old 19.10.2007., 23:57   #2
Ono što ti ja mogu reći iz svog osobnog iskustva da prehlade/viroze više nisu kao prije... prije bi se nakon viroze iščistio nakon 1-2 dana... još malo bi curio nos, malo bi iskašljao šlajm i to je to... nakon 2 dana zdrav ko dren...

untrag 2-3 godine, nakon svake viroze, slijedi 3-4 odvratnih dana sa iscjedkom iz nosa... nakon što se nos iščisti, još cca 2 tjedna kašljem i iskašljavam kao konj... po noći me kašalj zna probudit do te mjere da se moram dihnut iz kreveta i otić popit vode koliko je grlo nadraženo...

i da upravu si... od sline je nadraženo... tj. bakterija u slini...

prvo sam mislio da je problem u tome što sam pušač pa mi je sluznica nadražena od cigareta pa to pogoršava stvar...

Ali onda sam primjetio da mi se isto događa i suprugi i kćerkici (4 godine)...

Mala kad je krenula u vrtić, skoro godinu dana je vukla raznorazne viroze... nos jednostavno nije prestajao curiti... kad ju je viroza i pustila, nos je i dalje curio i često bio zaštopan... isto tako, u puno slučajeva je bio prisutan kašalj... ponekad produktivan, ponekad suh... ponekad je znala i povraćat od kašlja tj. iziritiranosti kašljem...

I doktorica i tete u vrtiću su nas uvjeravale kako je to period stvaranja imuniteta djeteta koje je do 3 godine bilo doma s roditeljima i praktički nije bilo izloženo previše virusima... a sad je kao u okolini gdje stalno neko djete ima nekakvu prehladu ili slično i da je to normalno...

mada mi se to činilo kao zamazivanje očiju, na kraju se ispostavilo kao istina...

Sve je trajalo do ljeta dok nije otišla na more... sad kad je počela nova "školska" godina, nema više problema sa virozama...

Evo sad prije 3 tjedna dana ju je uhvatila viroza koju je prenijela na mene...

njoj je prošlo za 2 dana sve... samo malo je kašljucala i ispuhivala nos...

A mene je treslo 2 tjedna... prvo je udarilo na nos i sinuse... onda kad se to smirilo, spustilo se na grlo te me grlo rasturalo 2 dana... nakon što se grlo smirilo, počela me dosta jako glava bolit i ujutro sam se probudio s upalom uha...

I svaki od tih stadija je trajao 1-2 dana... nemreš vjerovat...

I onda još kad se sve smirilo, nisam imao problema s kašljem preko dana, ali me tokom noći znalo probuditi... i tako cca tjedan dana kašlja nakon što sam praktički bio zdrav...

U svakom slučaju treba otići kod doktora i napomenuti taj zadah iz usta...

Neznam jel joj doktor prepisao kakav sirup za grlo tokom prehlada?

Mojoj kćerkici je doktorica prepisala sirup od islandskog lišaja i to joj je puno pomagalo...

Evo kako smo se mi borili sa virozama...

- puno tekućine... pretežito vode i voćnog soka...
- ne vruće, ne hladne... onako taman temperature kao voda iz slavine...

Jer vruća i jako hladna tekućina pogoduje upali...

- izbjegavali smo tuširanje za vrijeme temperature
- kad je imala temperaturu, nismo je previše pokrivali niti "bundali"
- ako je trebalo sniziti temperaturu, dali smo joj Lupocet
- puno mandarina i šipka
- prve dane kad je viroza počela, trudili smo se da što viš emiruje... ali ne da leži nego da ne divlja jer je jako aktivna inače... već drugi ili treći dan bi čak i poticali aktivnost...
- nos smo špricali sa otopinom morske vode da se ne štopaju sinusi

Eto, nadam se da sam malo pomogao...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom