Pogledaj jedan post
Old 30.01.2007., 22:00   #14
Quote:
cvečn knedl kaže: Pogledaj post
možda ovdje dolazi do zbrke jer postoji potvrda na glavni projekt i građevna dozvola, dvije različite stvari.
prema novom zakoni o izgradnji, termin lokacijska dozvola ili dozvola sa pravom građenja zamijenio je potvrda na glavni projekt.
u principu ta se potvrda mora imati za sve živo. nedavno sam vodila izgradnju nekih dječjih igrališta i za to nije bila potrebna građevna dozvola nego ta potvrda. sve te sprave su također montažne i puno manje od te zunzine kućice.
druga stvar je građevna dozvola koja se mora imati za sve građevine više od 120 cm. npr. za dvorišnu ogradu, ako je viša od 120 cm, zakonski ste obavezni ishoditi građevnu dozvolu. građevna dozvola nema veze sa površinom objekta nego visinom.

moj vrt je sad u katastru "oranica". Nije u građevinskoj zoni i ne mogu tamo ništa graditi osim prvo prenamjeniti u voćnjak kako bih mogla graditi klet (spremište za voće) do 42 m2 (prizemlje i potkrovlje). E, dok to ne budem napravila želim postaviti majušnu drvenu kućicu, ali, pošto sam ziheraš u životu, hoću sve legalis.
zunzara is offline  
Odgovori s citatom