Pogledaj jedan post
Old 08.03.2008., 03:20   #83
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
hvala

uvjerila sam se da su te price o spaljenom merkuru bedastoce, merkur sunce konjukcija znaci potentan, jasan i nadasve kreativan merkur. tako da, pisi kolko god hoces, ja ne mogu izdrzat sama ove napade na lilith

oprez sa lilith: njezine price su vrlo bolne jer ona ne moze promijeniti svijet, ona moze izaci kao moralni pobjednik iz svojih iskustava ali moze izgubiti i puno od svoje moci, hipokrizija svijeta je uvijek jaca.
Ok
Ovo razglabanje sve vise lici na rat izmedju Eve i Lilith...

Sto prije treba odbaciti sve te nametnute teorije o Lilith kao demonskoj sili, jer se njima opisuje samo jedna njena strana koja je mracna, pohotna i osvetoljubiva, cime se zanemaruju druge njene bitne osobine, mudrost, svijest da je ravnopravna, pametna, a najveci grijeh to sto zeli pobjeci od potlacenosti...
Lilith nije samo divlji seksualni nagon kako ga neki predstavljaju, ona je prije svega velika ljubav prema slobodi, beskrajna kreativnost, zedj za zivotom, duboka strast...ne u smislu sebicnosti, to je ona iskonska zelja da se otkriju i dozive najskrivenije iskre zivota, za sto je potrebna velika hrabrost..
Ako je Mjesec Majka, onda je Lilith kraljica, ratnica, hrabra zena, koju nisu mogli usloviti progonom i gubitcima, cak i kada su je odbacili, ona sama sebe nikad nije odbacila, za razliku od mjeseca, koji ne zna za sebe, koji postoji samo za druge...
Sve mi nosimo u sebi oba principa, ali neke zene su jako udaljene od Lilith i nije ih tesko prepoznati, obicno su niskog samopostovanja, seksualno nezainterosovane, zive kroz djecu i porodicu, za sve im treba odobravanje muza, oca, okoline...ali nerijetko se to prelomi i zena spozna da nije njena uloga samo "mjesec", dodirne lilith u sebi i pocne ziviti i drugi, zanemarivani dio licnosti..
A one se jakom Lilith takodje je lako prepoznati i rijetko je to nesto negativno. To su sve one velike, hrabre,pamente, samouvjerene femme fatale za kojima muskarci luduju i koje su uzor mnogim zenama...


Nemogukojehocu is offline  
Odgovori s citatom