Pogledaj jedan post
Old 14.11.2009., 00:16   #9
Quote:
Dante06 kaže: Pogledaj post
Pa na takvo nešto sam i ja računao. Ali sad pitanje. Kakva je to "specifična forma baš za sklekove"??

Čitao sam malo o bodybuildingu na netu, i skužio da ako želim nabiti nekakve mišiće moram promijenit cijeli stil života i ulagati barem soma kn mjesečno na to, a to mi je iskreno rečeno "malo" pretjerano.
mala cijena za okladu


nekoliko savjeta...

- nemoj se početi nabildavati, možeš ojačati ruke i prsa, neće ti štetiti veliki triceps i prsa...
- ako imaš trbuščić, ili trbušinu, što prije skini to...
- prehrana, uz disciplinu je NAJVAŽNIJA...ne moraš sad trošiti ne znam koliko na prehranu, ali ti ne bi štetile neke vitaminske tablete i proteini - proteine uzmeš nakon što nabildavaš ruke i prsa ODMAH nakon treninga (to znači kad završiš sa zadnjom serijom, sljedeće što radiš je da ulijevaš proteine u sebe...), oni se mogu naći za oko 300-400kn 2.25kg, a to ti je za 2-3mj.
proteini su jako bitni za mišiće i ljudi bi ih trebali unositi svaki dan u tijelo oko 1.5g po kilogramu tjelesne težine u normalnom životu, a ako radiš nešto fizički, ili treniraš i do 2g po kg tjelesne mase...i to raspoređeno u 5-6 obroka, jer tijelo ne može apsorbirati veliku količinu po obroku (oko 30-40g kad nisi ništa posebno fizički radio...i oko 50-60g kad vježbaš - to su gornje granice u idealnim uvjetima)
također uz njih, ili prije njih uzmeš glukozu (imaš u dm-u za kupiti...šećer za kolače, ali moraš paziti da je glukoza, jer se najbrže apsorbira, to je za maks učinak, a za doze googlaj)
...glukozu treba uzimati zato jer tijelo nakon naprezanja kreće najprije u proces vraćanja energije, a tek onda u regeneraciju mišića i ako ne uzmeš glukozu da brzo dopre do stanica mišića, oni počnu razgrađivati sami sebe da bi povratili energiju...a isto tako razgrade one proteine koje popiješ za vraćanje energije, umjesto za ono za što si ih popio zapravo - regeneraciju mišića...

- za pumpanje sklekova će ti trebati PUNO kondicije, stoga ti trčanje nije na odmet...što više

- isto tako da bi mogao napraviti toliko, što više ih trebaš napumpati...svakakvih, uskih, širokih, ruke ispred, iza, noge povišene...SVAKI DAN, više puta...

od početka radi na snazi...polako gore, polako dolje, zadrži dolje 2 sekunde...možeš raditi i kombinaciju gore što brže, dolje sporo, sporije, najsporije...e, pa još sporije od toga zadržiš dolje 2 sekunde i opet gore brzo...

pumpaj, trči, radi, ne jedi čips, ne pij rakiju i pivo sretno!
RaNzO is offline  
Odgovori s citatom