Pogledaj jedan post
Old 31.05.2010., 17:00   #57
Kad već spominjete i vladara i suvladara Vodolije,meni malo nije jasno zašto je baš Saturn njihov suvladar? Možda ovo pitanje nije direktno vezano za ovu temu,al eto..nešto me kopka pa da pitam.

Zna se da je Saturn strog,krut,discipliniran i ne prihvaća nove ideje i promjene,okrenut je prošlosti,tradicionalista,konzervativan,zatvorenij i je,ali je i strog "učitelj",on ne priznaje greške,ono njemu se morate prilagoditi i trpjeti,donosi prepreke...E sad s druge strane Saturn i Uran su totalno oprečne planete...Uran je revolucionar,ruši barijere,pun novih ideja,orginalan,smion,unosi radikalne promjene,apstraktan,želi slobodu djelovanja u svemu...Mislim da bi ga Satrurn samo gušio i sputavao.Kako to dvoje sad spojiti,da li to zači da to polazi za rukom samo Vodolijama?..znači Saturn tu kao ima zadatak da ga u nekoj mjeri urazumi,unese disciplinu,kao nadopunjuju se...Gubi li tu ijedna planeta svoj smisao,ili samo uz zajedničko djelovanje daju ono najbolje od sebe,iako su totalno oprečni?...Jer djeluju kao nešto nespojivo.

edit..Da se malo dotaknem i teme,ja imam Merkur u Djevici,i da...puno je okrenut
analiziranju...Tako da se i ja slažem da bi njegov stupanj egzaltacije bio upravo u Vodoliji.

Zadnje uređivanje adiam : 31.05.2010. at 17:08.
 
Odgovori s citatom