Pogledaj jedan post
Old 26.05.2012., 15:42   #129
Quote:
Silentt kaže: Pogledaj post
a gle, ako cemo tako gledati onda mozemo i mi vec sada u njemacku, nista nas ne sprijecava. prijavimo se na ulasku, ne treba nam ni viza, zaposlimo se negdje ilegalno i nadamo se da nas nece uloviti, a i ako nas ulove najgore sta nam mogu napraviti je vratiti nas nazad. ako nas ne ulove par mjeseci, eto finih para.

stvar je u tome da se ne mozemo nigdje zaposliti legalno, a to i je cijela poanta. ako nam uvedu te restrikcije necemo se moci legalno zaposliti ni nakon ulaska u eu, tako da ne vidim u kakvoj cemo to prednosti biti u odnosu na sve ostale
(@ MaliZeleni10). ne znam za ostatak ekipe ali ja ne bi htio na taj nacin ici, da moram stalno strahovati da ce me vratiti nazad i lupiti mi jos kakvu goru zabranu.

ja i dalje mislim da ce njemacka uvesti te restrikcije, njima mozda fale radnici ali fali im visoko obrazovani strucni kadar, a takvi se uvijek mogu zaposliti, eu ili bez. mi ostali sa sss koji se nadamo nekakvom ajmo reci prosjecnom poslu, cisto sumnjam da cemo mi moci u njemacku ili austriju tako skoro bez restrikcija.

dobra strana je ta sto ih svedska i finska nece uvesti, pa valjda ce biti nesto od toga. ja bi bio prezadovoljan i sa time.
Mozda da razmislis o nekakvom studiju u EU??? Vjerujem da tamo ima ne preskupih strukovnih fakulteta sa kojim mozes racunati na neki bolji posao???
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom