Pogledaj jedan post
Old 27.04.2008., 23:43   #4
Pa da pokušam bar malo pridonijeti.
Ta trgovina zdrave hrane na Trsatu još funkcionira. Za Brajdu nisam ni znala. Gdje bi to točno bilo? Negdje na Brajdi na tržnici?
Ima jedan, zove se, čini mi se, Lotos, u gradu, na Školjiću, blizu Saipema. Kad se prijeđe cesta od Filozofskog pa tamo negdje iza onog kioska i znaka na kojem obično možemo saznati koliko nam je grad onečišćen taj dan, kolika je temperatura i sl. Znam da ne znam dobro objašnjavati, ali... Uglavnom, tamo se i prodaju takve stvari, ali se može uzeti za van (ili pojesti tamo, ima mali šank) gotovo jelo. Zanimljivo za probati, a i za dobiti ideju o tome što si sam pripremiti.

Ne znam u kojem od većih dućana kupuješ namirnice, ali ako otvoriš oči, u zadnje se vrijeme svašta da naći u ponudi. Seitan, tofu, razne zobene i ječmene kaše, proso, sojini proizvodi, integralno brašno... i obično po nešto povoljnijim cijenama od ovih specijaliziranih dućana. Tako da je dobro kombinirati kupovinu.
Inače, ja bih možda isto savjetovala kakav postepeni prijelaz (iako nisam stručna osoba za to, govorim čisto na osnovi vlastitog iskustva).
__________________
No brain, no pain
sabre is offline  
Odgovori s citatom