Pogledaj jedan post
Old 28.03.2011., 07:57   #17
Quote:
fullcool kaže: Pogledaj post
cijenu ne mogu komentirati jer ne znam na što se u stvari odnosi, ako je popravak stare špule onda je malo previše, ako će ti stavit novu špulu onda nešto ne štima jer samo špula dođe otprilike toliko.
slikaj to kod tokića da vidimo da nije zabuna kakva, možda ti nešto drugo nude po toj cijeni.
ali da ne zaboravimo, prvo provjeri dali ti se vrti kompresor, probaj rukom vrtit kvačilo, to ti je ona tanka ploča ispred remenice, naravno to radiš na ugašenom autu. znači remenica stoji a ploču ispred nje vrtiš rukom, ako ide onda je samo špula, ak ne ide onda je zaribo komp pa ti je zato vrisnula i špula.
može je promijeniti i nespecijalizirani serviser ako zna kako, treba malo spretnosti, i ključeve za opelove vijke. ne mora se vadit plin, samo se komp odvrne da se može zakrenut prema dole.
i jedna bitna stvar, ako ne podesiš kvačilo, izgorit će ti i nova špula.

kompresor na slikama je Harrison CVC
Hvala na savijetu,probati ću danas dali se ploča vrti.
A onda svakako provjeriti opet kod Tokića cijenu.
Malo mi je čudno kada sam došao u navedeni servis,da nije provjerio koliko plina imam nego ga je ispustio u šaht pa uključio aparat i ponovo napunio sistem (250kn bez računa)
Kaže majstor upali auto i klimu,kada sa to napravio i uoćio da se klima nije uključila majstor je bez nekih drugih provjera (npr zavrjeti ploču,provjeriti špulu) kao iz topa ispalio za tebe sinko još 700kn na ovih 250kn.
Naravno malo sam u teškoj novčanoj situaciji pa rekao zatvori haubu.
Zato mi je svaki svijet dobrodošao.
davoriy is offline  
Odgovori s citatom