Tema: Epiduralna
Pogledaj jedan post
Old 11.06.2003., 06:31   #17
Ja sam prvi put rodila pred 41 g.Oko 6 ujutro pukao vodenjak.Rodila slijedeće noći u 0,25!
No tada je za normlan porod (položaj djeteta, stanje rodilje i sl.) bilo jedina olakšica tzv. vježbe za bezbolni porod!? Disanje i sl. Uz neopisivu glavobolju izržala sam "hrabro" gotovo do kraja a onda je počelo ono pravo ali srećom ne dugo.

Drugi porod je trajao puno kraće (od cca 20 sati do 2,20 ujutro).Tri godine kasnije, ali ja sam se derala bjesomučno, nikakve "vježbe disanja" i sl.Da li je to bilo zato jer sam sada znala što me čeka ili ne, ne znam.Tek nekakve epiduralne i sl. stvari niti je tko davao niti nudio (osim dripa, to je postojalo i onda).
Inače znam da se od epiduralne (za neke druge operacije) ljudi često vrlo dugo oporavljaju, a kompletna anestezija opet ,ako nije dana "u pravi tren", može djelovato loše na dijete.
Pa stoga, ako se može prirodnim putem.... jest da se trpi, ali ako je sve o.k. dijete je najmanje ugroženo.
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom