Pogledaj jedan post
Old 02.05.2007., 12:59   #25
Quote:
shakti9 kaže: Pogledaj post
dosad sam tražila ali evo ovdje sam pročitala da ne moram jer mi je dovoljan i običan račun. uglavnom oni sami pošalju R 1.
moram dodati, oblik ne određuješ ti već onaj koji ti izdaje tj. dali je on u sistemu poreza na dobit ili dohodak i dali je u sustavu PDV-a, najvažnije je da na tom računu pišu tvoji podaci a to kako će ga oni napisati nije tvoj problem.
kad obrtnik koji nije u sustavu PDV-a izdaje račun drugim obrtnicim ili pravnim osobama kojima taj račun služi za knjiženje obično ga piše na tiskanici koja ima mjesto u koje upišeš naziv tog kupca. ja koristim OG-I-68T/NCR. na tom računu mora pisati da obrtnik nije u sustavu PDV-a, nesmije biti zaračunat PDV, a ukoliko ga zaračunaš moraš ga i uplatiti bez obzira šta nisi u sustavu a tvoj klijent po istom računu ne može tražiti povrat PDV iako ga je platio tako da ste obodvoje u gubitku.
sretno!
edit: ja sam priučeni knjigovođa pa bi volila da ovo šta sam napisala netko sa više iskustva potvrdi ili ispravi ( da me ne tražiš nakon par miseci )

Zadnje uređivanje shakti9 : 02.05.2007. at 13:44.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom