Pogledaj jedan post
Old 26.09.2007., 10:27   #11
Quote:
SynTh kaže: Pogledaj post
Klavijature nemoj ni pokušavti svirati,
i nemojte se sad vi gitaristi uvrijediti da je gitara jednostavniji instrument od klavira, jer to i je tako
Klavir je daleko teži instrument od gitare, pogotovo ako nemaš nikakvog glazbenog iskustva,
Gitaru nemoj ni pokušavti svirati, s toliko godina, i bez ikakvog glazbenog iskustva, za nekakvom knjižicom za učenje klavijatura i lupanja i uvježbavanja akorda moćeš svirat pun kufer stvari a da to dobro zvuči, jer je ipak klavir takav instrument...

Recimo neku pjesmu sa dva-tri akorda koja lupaš stalno moćeš ekipi odsvirat, i svi će misliti da dobro sviraš (recimo ) jer samim lupanjem akorda na klavijaturama takvo sviranje na nešto liči (i nemojte se sad vi klavijaturisti uvrijediti da je klavir jednostavniji instrument od gitare, jer to i je tako)

Recimo probaj na gitari lupati stalno iste akorde u ritmu ko na klaviru, pa ćeš znat o čemu pričam, jednostavno to nije to, jer da biš na gitari dobio kakvu smislenu melodiju kkoju češ nekome moći odsvirati bez opasnosti po psihičko stanje istoga, moraš imati sati i sati glazbenog obrazovanja, ajde neću reć još s nekakvim podukama bi išlo, ali biš morala imati tonu volje da ju sviraš, jer i nakon puno rada i truda nebi bilo nekih velikih pomaka, zapravo pomaka ima ali onda čuješ nekoga tko svira deset svijetlosnih godina bolje od tebe i onda ti on kaže kako svira već 15 godina (šta nije uopće puno, jer obično se klinci sa 7-8 godina upisuju u glazbenu, tako da sa već preko 20 mogu imati toliko godina muzičkog iskustva), onda te prođe volja za sviranjem jer znaš da ti tako nećeš nikada dobro svirati, dobro ne baš nikada, ali shvatiš da moraš svirati puno više od onoga koliko si mislila da ćeš naučiti...

Dok pak na neke početnike kad čuju nekoga kako dobro svira to djeluje pzitivno i daje im volju za daljnji rad (tako je recimo bilo sa mnom, a i još je uvijek tako)....


Dobro da ne odugovlačim još previše, samo da napišem na kraju zaključak onog šta sam mislio reć, a to je:

Gitara je daleko teži instrument od klavira, pogotovo ako nemaš nikakvog glazbenog iskustva, jer prvo da biš išla svirati moraš naučiti tonu teorije (ljestvice, akorde, harmoniju, solfegio, kvantiakorde,....) od koje se i najjednostavnije sviranje gitare sastoji, nije da ti pokušavam ubiti volju nego ti samo govorim da znaš u šta se upuštaš, mislim da ne platiš hrpu love na instrukcije (jer sama ćeš teško naučiti nešto), pa nakon kratkog roka odustaneš jer ti se to neda više...

Gledaj ja sam recimo isto tako pred šest godina počeo svirati gitaru, ali sam prije toga svirao i tamburu i bubnjeve i znam jako puno teorije (iako nisam sam sve radio bez škole, iako većinom, učitelj je bio samo na početku za osnove), ali opet kad idem neke malo zahtijevnije stvari raditi shvatim koliko sam napredovao, unatoč tome svakodnevno nastojim svoje znanje upotpuniti i kako radom tako teorijom, ali to radim samo zato jer to jako volim, inače znam kako bi napredovao bez neke škole i instrukcija (iako nemam frenda, koji ima završenu školu i svakodnevno se ne savjetujem s njim kako, šta i gdje), a dosta ti može i pomoći (ako nemaš nekog da ga pitaš), naš dragi glazbeni forum (na kojem i ja saznam hrpu informacija), tako ljepo kad kreneš svirati registraš se tamo i pitaš šta te zanima, a možeš i pratiti male škole sviranja koje ti isto dosta mogu pomoći kako u početku tako i u daljnjem radu...

Tako da ako si stvarno spremna zapeti i raditi onda ti mogu smo reći:
Šta čekaš više, pokreni se i sviraj
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom