Pogledaj jedan post
Old 13.04.2012., 13:15   #3544
Pozdrav svima,

Pročitala sam hrpu toga na ovoj i drugoj temi o Kanadi, ali nisam baš našla primjere ljudi koji su aplicirali kao skilled workeri (zanimanje koje nije na deficitarnoj listi) uz ponudu za posao. Koliko je uopće realno uspjeti takvo nešto?
Dečko i ja oboje radimo u IT-u (4 i 7 godina iskustva), imamo faks (FER i FOI, oni bi trebali biti priznati ako sam dobro shvatila?) i određene certifikate vezane za posao koji radimo.
Zbog toga nisam sigurna koliko bi nam se isplatilo otići u kanadu preko recimo working holiday vize i raditi kao konobari ili bilo što, probati od tamo naći nešto u struci i aplicirati za dalje?
Znate li uopće kakvo je stanje s poslovima u informatici (unix, linux, oracle database...).
Ima li netko tko je uspio dobiti FSW vizu s prethodnom ponudom za posao u informatici?

Ono što još nisam skužila je - je li bolje da oboje tražimo vizu, ili bi bilo bolje da smo u braku, a da onda samo jedno (s više iskustva i znanja) traži posao, a drugo ide kao partner i onda tamo traži posao?

Hvala na pomoći
touch_of_pink is offline