Pogledaj jedan post
Old 20.01.2012., 19:46   #120
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Pa to i pitam

a) orgazam je kratkotrajan, a nirvana vječna i istovjetna orgazmu

b) nirvana je sličan osjećaju, ali ne i isti osjećaj kao orgazam

c) nirvana je potpuno suprotan osjećaj od orgazma
Ja ne znam da je ona ikad opisivana/definirana kao osjećaj.
Meni je to totalno banaliziranje tog koncepta... koji BTW nije bio jedinstven unutar buddhizma samoga.

Ovo je jedna zanimljiva i ozbiljna knjiga na tu temu:
http://www.demetra.hr/biblioteke.php?knjiga=73

Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
tko hoće tvrditi da se ovime ne dostiže nirvana?
http://www.javno.com/slike/slike_3/r...64976418_0.jpg


Oni koji su bili u Khađurahu znaju da tih hopa-cupa skulptura nema ni približno mnogo koliko to izgleda ovako, s neta, iz knjiga (uglavnom se te prikazuju), zapravo, tek tu i tamo poneka, i nije 100% jasno što one tu predstavljaju i da je najlogičnije i najvjerojatnije (s obzirom na to da su samo scene, dio šire priče) da se radi o opisu onoga što su muškarci radili nakon povratka s bojnog polja i sl. (što će podrazumijevati i odlaske prostitutkama). Al ta priča nije dovoljno mistična, valjda...

Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post

ono nije budistički, nego hinduistički. jedna od metoda kako da se sjedinimo sa svojim bogom u jedno. samadhijem stopiti se s brahmanom. ljubav u totalitetu, jer postojimo u tijelu. daleko starije od budizma, od posvećene "krvi" i hostije kojom unosimo svetu osobu u sebe, i sufističkog zanosa, a pogotovo od zapadnjačkog njuejdž bježanja od kapitalističke stvarnosti.
... dakle, mislim da si našao pogrešnu ilustraciju za tu ideju.


Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
A sto se ima vise komentirat na pitanje jesu li papuca i laserski printer ista ili srodna stvar?

Ako se to uopce pita znaci da je jedan od ovih slucajeva istinit:

1 - ne znamo sto je papuca

2 - ne znamo sto je printer

3 - ne znamo sto je nit papuca nit printer

4 - seremo kvake



...
...
Slažem se sa svime što Beljki govori.
bema is offline  
Odgovori s citatom