Pogledaj jedan post
Old 06.06.2016., 11:58   #18
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Pokušat ću ukratko.
Moja mama je dominanta i agresivna žena koja cijeli život mene i tatu drži pod svojom čizmom.
Prvo, financijski jer je prilično imućna. Drugo, psihički jer smo nas dvoje slabi. On jer ga je takvog izabrala, a ja jer me takvom napravila.

Dečko i ja smo zajedno već dvije godine.
On je podstanar već 10 godina otkad je odselio od svoje sjebane obitelji.
Moja mama nam je odlučila dati da živimo u njenom stanu.
Nakon par mjeseci je promijenila mišljenje, izbacila mog dečka, nazvala ga uhljebom, jebivjetrom, grozne stvari mu je izgovorila.
Ja sam otišla s njim u podstanarstvo.
Bilo je gadno, puno suza, mamine agresije, prijetnje da će sebe ubit, njega ubit.
Prilično je poremećeno vezana uz mene, ja sam njena curica bila, a imam skoro 30 godina.

Uglavnom, odnosi trenutno ne postoje.
Ne viđaju se, ne čuju se. Ona tu i tamo kaže nešto ružno o njemu, ja kažem da ne želim to slušati.
Sve je razjebano.
Njegova mama i moja mama se također mrze, to je jedna druga priča.
Svi se jebeno mrze. Tata mi je pasivan te ne poduzima ništa.

Kad mama pita za mog dečka, pita "di je onaj parazit". Jer je ona uvjerena da on želi njeno bogatstvo i da je sa mnom samo zbog toga.
Ona je žena sa sela, teško djetinjstvo, tata zlostavljač, loše obrazovanje.
Očekuje puno od svog zeta, da gradi kuću, da nosi hrpu love doma, da se ona njime ponosi.
Dečko mi je obrazovan, završio je faks, ima odličan posao. Njoj je to sve glupo i nebitno jer nema kuću, dobar auto i hrpu love na računu.

Kako da se postavim, da li da ih uopće pokušavam pomiriti ili da samo pustim?

Ako samo pustis...tvoj decko ce, ako imalo kicme ima, otici od tebe.
ti, ako imalo jos kicme imas, prekini kontakt s njom, nadji sebi posao i pokazi joj da te njeno bogatstvo ne zanima, da joj nisi poslusna zbog nade da ces ju naslijediti, nego jer ju volis.
ali volis i sebe.
skini se sa njene sise i zivi svoj zivot. A ona neka izvoli prihvatiti tvoj zivot i tvoj izbor.
nije bitno hoce li se tvoj izbor na kraju, kad budes imala 60, a ona 90 pokazati ispravnim...bitno je da tih nekoliko decenija zivis kao covjek.
pomiriti pokusavati mozes uvijek, ali ne tako da ced ti njoj dolaziti da slusas pljuvanje o njemu, a njega iskljucivati iz svog zivota.
kad tad cete se posvadjati i zbog njenog konstantnog otrova kojeg sipa, pomislit ces da je bila u pravu. Umjesto da radis na svojoj vezi, doci ced joj podvijenog repa i biti jos manja.
nije poenta ni da budes u losoj vezi njoj uz nos, ali je poenta da ti odlucujes koliko ces i s kim ces biti u vezi. Poenta je u tome da budes s kim zelis i prekidas kad vise ne zelis. Ne zato jer ona tako kaze, nego zato sto ti tako kazes.
prestani joj se dodvoravati.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom