Pogledaj jedan post
Old 26.12.2006., 14:38   #61
Quote:
Sister kaže:
a koliko godina su ti svečenisi koji su ljubili boga na religijski način ubijali one koji su odlučili mislit svojom glavom i koji nisu prihvačali boga kao terorista koji je sve nadlgedao kao big brother i koji je odlučivao koga ubit a koga ne i onda su oni palili i vještice i išli u sveter atove u ime tog dobrog svemogućeg boga u kojeg su vjerovali, koliko je samo krvi proliveno za tog boga? Sramota! strahom su kontrolirali ljude i sebe nazivali božjim poslanicima. što su ljudi mogli mislit? da je bog koji oni predstavljaju dobar, milostiv i ne znam ja šta? ne, naravno..
ne kažem da je vjera osmišljena kao takva loša. kad bi se provodila kako je Isus govorio crkva nikad nebi bila prvo ispred politike, pa danas čista politika, nebi bilo straha od boga kao kod današnjih staraca koji su živjeli u to doma kad se plašilo s religijom na sve strane, i nebi bilo ratova i svetih đihada.
Isus je bio čovjek..jako jako dobar čovjek koji zaslužuje tu titulu, ali nije jedini koji širi učenje pravog načina življenja u skladu sa prirodom i samim sobom.
ali samo vi idealizirajte bez potrebe bilo koga, od isusa do sai babe i ovoga i onoga a nemojte se slučajno potrudit živit kako vaši ideali kažu.
Tko imalo pozna povijest religija i Crkve zna da su rađena zlodjela u ime Boga i Crkve, kako što se radi i danas!!! Učinjeno je mnogo zla no moderna katolička Crkva je našla motiv i hrabrost da se ispriča čovječanstvu za učinjena nedjela.
Dakle, ti govoriš o Crkvi kakva je nekada bila, dok ja govorim o fenomenologiji religije, a ne Crkve koja je samo institucija religije. Osim toga, u kontekstu religije uvijek govorim o ljubavi, plemenitosti i dobroti, a ne u kontekstu mržnje, grubosti i zla, što mi je poznato i što podrazumijevam, i upravo što mi je ta strana ljudske naravi poznata, ne dajem tim svojstvima čovjeka prvenstvo!
Dakle, Crkva se ispričala čovječanstvu za svoja nedjela, a što je s isprikom ideoloških i političkih zločinaca za zločine koje su činili u prošlom stoljeću? Ti zločini kao da te ne zanimaju, a prelaze sve mjere razuma…??
Povijesni rat teizma i ateizma ti je vjerojatno poznat. Prvi veliča Boga, a drugi je pokušavao veličati čovjeka ( marksizam ). Iza jednih i drugi ostajale su kosturnice do Mjeseca i natrag!? A o čemu MI danas pričamo? O čemu priča Papa prigodom Božića , a o čemu moja malenkost ?
Papa i cijeli crkveni sustav govori što i moja malenkost. Božić je dan kada je Sin Božji postao čovjekom. To je dan kada se Bog utjelovljuje u Čovjeka! Papa kaže, tim danom Bog je postao Čovjekom! A što ja ovdje pričam - pišem?
Pišem da Čovjek i čovječanstvo evoluiraju dalje prema MAKROSVEMIRSKOM BIĆU koje nas je i stvorilo! Pišem da je Čovjek evolucijski već prisvojio skoro sve važne atribucije Boga i da je stoga NUŽNO redefiniranje Čovjeka od vegetativnog, hedonističkog i samo materijalističkog bića i u božansko biće, što Čovjek i jest!

Svakome bi trebalo biti jasno da to implicira veliku reviziju u zakrečenim mozgovima tradicionalnih teista i pogotovo ateista u NOVu svijest o Bogu i Čovjeku, sa spoznajom, da su to DVA ISTA BIĆA samo na različitim evolucijskim distancama.

Prepoznavati Boga u čovječanstvu, a Čovjeka kao stanicu tog i takvog Boga zadaća je umnosti i intelektualca 21. stoljeća i dalje, dakle to je zadaća kako znanstvenika tako i teologa, a ne da se i dalje njeguju prepirke i širi mržnja između teizma i ateizma što je već bjelodano čista besmislica!
Naravno da ti imaš pravo biti na strani koja ti pripada, ili koju želiš, ali dozvoli i meni da ja budem na strani koja meni pripada i koju želim.
Ti još uvijek govoriš o idealiziranja nekog, neke osobe, dok ja već odavno govorim o idealiziranju univerzalnog Čovjeka i čovječanstva! To što ti pojmovi još uvijek teško " sjedaju " u glavice kojekakvih darvinista i materijalista i hedonističkih egocentrika, nikako ne mogu bit " kriv " ja, već ONI koji ne vide što se sve događa danas, što će se događati sutra……..., već vide samo sebe u zrcalu i to je sve!

Nastavljam se temom RELIGUIJA I ZNANOST, ili obratno, pa ako te to zanima učestvuj, a ako ne odi na neki drugi topik, gdje ti je tama bliža i zanimljivija. Ovo je prevažna i preozbiljna tema da bi se po njoj kaotično šaralo kako kome padne na pamet, kao po zidovima ( zagrebačkih ) kuća.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom